INSTITUT KENGASHINING YIL SARHISOBIGA BAG‘ISHLANGAN NAVBATDAGI YIG‘ILISHI BO‘LIB O‘TDI
Bugun, 26-dekabr sanasida Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining navbatdagi 5-sonli majlisi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori, Kengash raisi Feruza Madraximova hamda kengash aʼzolari ishtirok etdilar.
Kengash kun tartibida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 21-iyundagi PQ-289-son Qarori 3.13-ilovasi bilan “2023-2026-yillarda UrDPIni rivojlantirishning maqsadli ko‘rsatkichlari” bo‘yicha 2024-yilda amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida hisobot ko‘rib chiqildi.
Shuningdek, Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 9-sentabrdagi “Respublika oliy taʼlim muassasalarida talabalarni turar joy bilan qamrab olish darajasini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 563-son qarori ijrosini o‘rganish to‘g‘risida, institutda kalendar yili ish rejasi bo‘yicha soha prorektorlari, rektor tasarrufidagi bo‘limlarning hisobotlari va yangi yildagi rejalar loyihasi yuzasidan hisobot va axborotlar tinglandi.

THE NEXT MEETING OF THE INSTITUTE COUNCIL DEDICATED TO THE ANNUAL REPORT WAS HELD
Today, December 26, subsequent meeting N5 of the Council of Urgench State Pedagogical Institute was held. It was attended by the rector of the institute, Chairman of the Council Feruza Madrakhimova, and members of the Council.
The agenda of the Council included a report on the work carried out in 2024 on the “Target indicators for the development of UrSPI in 2023-2026” with Appendix 3.13 to the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PL-289 dated June 21, 2022.
Also, reports and information were heard on the study of the implementation of the Resolution of the Cabinet of Ministers N 563 of September 9, 2021 "On measures to increase the level of student accommodation in higher educational institutions of the republic", reports from the vice-rectors of the departments under the rector on the work plan for the calendar year at the institute, and draft plans for the new year.