URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI JAMOASI ISHTIROKIDA DONORLIK AKSIYASI OʻTKAZILADI!
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Respublikada qon bilan ishlash xizmati muassasalari faoliyatini yanada takomillashtirish va aholi orasida begʻaraz donorlik harakatini rivojlantirish choralari toʻgʻrisida”gi PQ-348-son Qarori ijrosi yuzasidan Urganch pedagogika instituti professor-oʻqituvchilari, xodimlari va talabalaridan iborat volontyorlar guruhi shakllantirilmoqda.
Shu munosabat bilan institutda  joriy yilning 25-yanvar kuni “Yaxshilik albatta qaytadi” shiori ostida “Donorlik kuni” aksiyasi o‘tkaziladi.

АКЦИЯ МУДРОСТИ ПРОЙДЕТ С УЧАСТИЕМ КОМАНДЫ УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА!
С участием команды Ургенчского государственного педагогического института пройдет благотворительная акция!
Группа волонтеров, состоящая из профессоров, сотрудников и студентов Ургенчского педагогического института, формируется в связи с реализацией Постановления PQ-348 Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности учреждений службы крови». в республике и развивать добровольное донорство среди населения».
В связи с этим 25 января этого года институт проведет акцию «День донорства» под лозунгом «Добро обязательно вернется».