Bugun, 28-yanvar sanasida Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining navbatdagi 6-sonli majlisi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori, Kengash raisi Feruza Madraximova hamda kengash aʼzolari ishtirok etdilar.
Kengash avvalida Oliy attestatsiya komissiyasining xulosasiga ko‘ra ilmiy daraja va unvon olgan professor-o‘qituvchilarga diplomlar topshirildi.
Kengash davomida Talabalarning TTJ va ijara xonadonlarida yashash sharoitlari, bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish bo‘yicha masʼullar tomonidan amalga oshirilgan ishlar hamda institut tasarrufidagi Akademik litsey faoliyati, ijro intizomi, o‘quv-uslubiy, ilmiy va maʼnaviy-maʼrifiy sohalarda olib borilayotgan ishlar samaradorligi to‘g‘risida hisobotlar tinglandi. Shuningdek, sohaga oid boshqa qator masalalar yuzasidan hisobot va axborotlar berildi.
Kengash yakunida institut professor-o‘qituvchilari tomonidan tayyorlangan bir qator darslik va o‘quv qo‘llanmalar Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining muvofiqlashtiruvchi Kengashiga tavsiya qilindi.

СОСТОЯЛОСЬ ОЧЕРЕДНОЕ ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА
Сегодня, 28 января, состоялось 6-е заседание Совета Ургенчского государственного педагогического института. В нем приняли участие ректор института, председатель Совета Феруза Мадрахимова и члены Совета.
В начале заседания были вручены дипломы профессорам и преподавателям, получившим ученые степени и звания согласно заключению ВАК.
В ходе встречи были рассмотрены условия проживания студентов в ТТЖ и съемных квартирах, работа, проводимая ответственными за содержательную организацию свободного времени, деятельность Академического лицея, находящегося в ведении института, исполнительская дисциплина, а также работа Заслушаны отчеты об эффективности проводимых работ в образовательной, методической, научной и духовно-просветительской сферах. Также были представлены доклады и информация по ряду других вопросов, касающихся отрасли.
По итогам встречи ряд учебников и учебных пособий, подготовленных профессорами и преподавателями института, были рекомендованы Координационному совету Министерства высшего образования, науки и инноваций.