PREZIDENT TOPSHIRIG‘I IJROSI
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 6-maydagi PF-73-sonli Farmonida belgilangan vazifalarning ijrosini ta’minlash maqsadida “Ta’lim muassasalarida yoshlar orasida psixofaol moddalarning noqonuniy aylanmasiga qarshi kurashish ishlarini tashkil etish mexnanizmlari to‘g‘risida”dagi uslubiy qo‘llanma taqdimoti Markaziy studiya tomonidan tashkil etildi.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining konferensiya zalida tashkil etilgan taqdimotda Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahrida joylashgan oliy ta’lim muassasalari, xususan Urganch davlat pedagogika instituti mas’ullari ham onlayn ishtirok etdilar.
Yig‘ilishda OTMlarning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektorlari va dekan o‘rinbosarlari, professor-o‘qituvchilar, tyutorlar, “Qalqon” guruhi a’zolari, profilaktika inspektorlari va psixologlar qatnashdi.

IMPLEMENTATION OF THE PRESIDENT’S ORDER
In accordance with the tasks outlined in Presidential Decree No. PD-73, issued on May 6, 2024, the Central Studio organized a presentation of the methodological guide titled “Mechanisms for Organizing Efforts to Combat the Illegal Circulation of Psychoactive Substances Among Youth in Educational Institutions.”
The presentation was held in the conference hall of the University of World Economy and Diplomacy and was attended online by representatives from higher education institutions in the Republic of Karakalpakstan, various regions, and Tashkent city, including officials from Urgench State Pedagogical Institute.