PREZIDENT TOPSHIRIG‘I IJROSI
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 6-maydagi PF-73-sonli Farmonida belgilangan vazifalarning ijrosini ta’minlash maqsadida “Ta’lim muassasalarida yoshlar orasida psixofaol moddalarning noqonuniy aylanmasiga qarshi kurashish ishlarini tashkil etish mexnanizmlari to‘g‘risida”dagi uslubiy qo‘llanma taqdimoti Markaziy studiya tomonidan tashkil etildi.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining konferensiya zalida tashkil etilgan taqdimotda Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahrida joylashgan oliy ta’lim muassasalari, xususan Urganch davlat pedagogika instituti mas’ullari ham onlayn ishtirok etdilar.
Yig‘ilishda OTMlarning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektorlari va dekan o‘rinbosarlari, professor-o‘qituvchilar, tyutorlar, “Qalqon” guruhi a’zolari, profilaktika inspektorlari va psixologlar qatnashdi.

ИСПОЛНЕНИЕ МИССИИ ПРЕЗИДЕНТА
В целях обеспечения реализации задач, указанных в Указе Президента Республики Узбекистан №ПФ-73 от 6 мая 2024 года «О механизмах организации работы по борьбе с незаконным оборотом психоактивных веществ». среди молодежи в образовательных учреждениях» Презентацию методического пособия организовала Центральная студия.
В презентации, организованной в конференц-зале Университета мировой экономики и дипломатии, в режиме онлайн приняли участие также представители высших учебных заведений, расположенных в Республике Каракалпакстан, областях и Ташкенте, в частности Ургенчского государственного педагогического института.
На встрече присутствовали первые проректоры и заместители деканов вузов по делам молодежи и духовно-просветительской работе, профессора, преподаватели, воспитатели, члены группы «Щит», инспекторы профилактики и психологи.