UrDPIDA BEPUL TAYYORLOV KURSLARIDA O'QISH ISTAGINI BILDIRGAN MUROJAATCHILAR BILAN UCHRASHUV TASHKIL ETILDI
UrDPIda bepul tayyorlov kurslarida o'qish istagini bildirgan murojaatchilar bilan uchrashuv tashkil etildi
Xabaringiz bor, Urganch davlat pedagogika institutida joriy yilning 1-fevral sanasidan ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalar farzandlari uchun bepul tayyorlov kurslari tashkil etilmoqda.
Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova ushbu kurslarda ishtirok etish istagini bildirgan murojaatchilar bilan uchrashdi. Uchrashuv davomida murojaatchilarga tayyorlov kurslari orqali umumta’lim fanlari bo‘yicha bilimlarini oshirish hamda fanlar kesimida belgilangan jadval bo‘yicha yuzasidan tushunchalar berildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev rahbarligida 2024-yil 13-dekabr kuni 2024-yilda ijtimoiy himoya sohasida amalga oshirilgan ishlar natijadorligi va 2025-yil uchun ustuvor vazifalar  yuzasidan o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida berilgan 60-son topshiriqlarning 6-bandida belgilangan vazifalar ijrosi yuzasidan.

A MEETING WAS HELD WITH APPLICANTS WHO EXPRESSED A DESIRE TO STUDY AT FREE PREPARATORY COURSES AT UrSPI
A meeting was held with applicants who expressed a desire to study at free preparatory courses at UrSPI
As you know, free preparatory courses have been organized for children from families in need of social protection at Urgench State Pedagogical Institute since February 1 of this year.
Today, on February 7, the rector of Urgench State Pedagogical Institute, Feruza Madrakhimova, met with applicants who expressed a desire to participate in these courses. During the meeting, applicants were given an understanding of how to improve their knowledge in general education subjects through preparatory courses and the schedule established in the subject area.
📎 On the implementation of the tasks set out in paragraph 6 of the tasks No. 60 given at the videoconference meeting held on December 13, 2024 under the leadership of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev on the effectiveness of the work carried out in the field of social protection in 2024 and priority tasks for 2025.