UrDPIDA SUDYA VA YOSHLAR UCHRASHUVI TASHKIL ETILDI
Urganch davlat pedagogika institutida O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim va innovatsiyalar vazirligining ko‘rsatmalariga asosan huquqiy savodxonlikni oshirish borasida tizimli ravishda uchrashuv va tadbirlar o‘tkazilib kelinmoqda. Shu kabi uchrashuvlardan biri Urganch tumanlararo iqtisodiy sudi sudyasi M.Qazoqov va institut yurstkonsulti I.Ataniyozov ishtirokida bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida O‘zbekiston Respublikasining 2024-yil 14-noyabrdagi "Bolalarni zo‘ravonlikning barcha shakllaridan himoya qilish to‘g‘risida"gi qonuni hamda O‘zbekiston Respublikasi Hukumatining yoshlarni xorijiy tillarga o‘qitish tizimini takomillashtirishga qaratilgan 2024-yil 9-avgustdagi 493-son qarorining mazmun-mohiyati yoshlarga batafsil tushuntirilib berildi.

В УрГПИ ОРГАНИЗОВАНА ВСТРЕЧА СУДЕЙ И МОЛОДЕЖИ
В соответствии с поручениями Министерства высшего образования и инноваций Республики Узбекистан в Ургенчском государственном педагогическом институте систематически проводятся встречи и мероприятия по повышению правовой грамотности. Одна из таких встреч прошла с участием судьи Ургенчского межрайонного экономического суда М.Казакова и национального консультанта института И.Атаниязова.
В ходе встречи молодым людям было подробно разъяснено содержание Закона Республики Узбекистан от 14 ноября 2024 года «О защите детей от всех форм насилия» и Постановления №493 от 9 августа 2024 года, направленного на совершенствование системы иноязычного образования Правительства Республики Узбекистан.