UrDPIDA “JAHOLATGA QARSHI-MA’RIFAT" HAMDA “GIYOHVANDLIK - UMR ZAVOLI!” MAVZULARIDA VILOYAT MAS’ULLARI VA YOSHLAR UCHRASHUVI TASHKIL ETILDI
UrDPIda “Jaholatga qarshi-ma’rifat" hamda “Giyohvandlik - umr zavoli!” mavzularida viloyat mas’ullari va yoshlar uchrashuvi tashkil etildi
Bugun Urganch davlat pedagogika institutida Respublika din ishlari bo‘yicha qo‘mitaning bosh mutaxassisi O.Vayisov, Xorazm viloyati IIB xodimi E.Safayev, Urganch shahar Nuroniy jamgʻarmasi raisi O.Abdullayev, Urganch shahar xalq deputatlari kengashi bosh mutaxassisi F.Ramanova, institut profilaktika inspektori O.Zakirovlar ishtirokida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Pedagogika fakulteti Xotin-qizlar masalalari boʻyicha dekan maslahatchisi R.Abdullayevaning tashabbusi bilan oʻtkazilgan uchrashuv davomida so‘zga chiqqan mutaxassislar yoshlar ongida gʻoyaviy boʻshliq paydo boʻlishiga yoʻl qoʻymaslik, jaholat va zararli oqimlarning oldini olish, ilm-fan, kitobxonlik va tanqidiy tafakkurning jamiyat rivojidagi o‘rni haqida so‘z yuritishdi.

«АНТИНЕВЕЖЕСТВО-ПРОСВЕТИТЕЛЬСТВО» И «НАРКОМАНИЯ – НЕДУГ ВСЕЙ ЖИЗНИ»В УРГПИ БЫЛА ОРГАНИЗОВАНА ВСТРЕЧА РЕГИОНАЛЬНЫХ ЧИНОВНИКОВ И МОЛОДЕЖИ ПО ТЕМАМ "АНТИНЕВЕЖЕСТВО-ПРОСВЕТИТЕЛЬСТВО" И "НАРКОМАНИЯ-НЕДУГ ВСЕЙ ЖИЗНИ"
«Антиневежество-просветительство» и «Наркомания – недуг всей жизни»В УрГПИ была организована встреча региональных чиновников и молодежи по темам "Антиневежество-просветительство" и "Наркомания-недуг всей жизни".
Сегодня в Ургенчском государственном педагогическом институте состоялось совещание с участием главного специалиста республиканского комитета по делам религии О.Вайисова, сотрудника МИБ Хорезмской области Э.Сафаева, председателя Фонда "Нуроний жамгармаси"  О.Абдуллаева, главного специалиста Совета народных депутатов города Ургенча Ф.Рамановой и профилактического инспектора института О.Закирова.
В ходе встречи, проведенной по инициативе советника декана по женским вопросам педагогического факультета Р.Абдуллаевой, выступавшие эксперты говорили о предотвращении возникновения идеологического разрыва в сознании молодежи, предотвращении невежества и вредных течений, роли науки, чтения и критического мышления в развитии общества.