Rektor sportchi yoshlar bilan uchrashdi
Bugun 27-fevral kuni, Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova institutning sportchi yoshlari bilan uchrashdi. Ayni kunlarda bir guruh sportchi talabalarimiz xalqaro va Osiyo kubogi sport musobaqalarida ishtirok etish uchun xizmat safari bilan ketganlar.
Rektorning yoshlar bilan uchrashuvi ochiq muloqot tarzida va motivatsion ruhda boʼlib o‘tdi. Uchrashuvda rektor davlatimiz tomonidan yoshlarga sport sohasida yaratilayotgan imkoniyatlar haqida gapirib oʼtdi. Yoshlarini oʼz ustida ishlab tinimsiz mehnat qilishga, sport musoqalarida gʼolib boʼlishga, eng muhimi yurt ravnaqi yoʼlida maqsadga intilishga chaqirdi.
Ochiq muloqot davomida talabalar oʼzlarini qiziqtirgan savollar bo‘yicha erkin fikr-mulohazalarini bildirdilar, qator gʼoya, tashabbus va takliflar berdilar.

Rector met with young athletes
Today, February 27, the rector of Urgench State Pedagogical Institute Feruza Madrakhimova met with the young athletes of the institute. Recently, a group of our student athletes went on a business trip to participate in international and Asian Cup sports competitions.
Rector's meeting with young people took place in the style of open communication and motivational spirit. At the meeting, the rector spoke about the opportunities created by our country for young people in the field of sports. She called on the youth to work tirelessly, to win sports competitions, and most importantly, to strive for the development of the country.
During the open dialogue, students freely expressed their opinions on the questions that interested them, gave a number of ideas, initiatives and suggestions.