Bugun, 22-mart sanasida Urganch davlat pedagogika institutida “Yangi O‘zbekistonning 2022-2026-yillarga mo‘ljallangan taraqqiyot strategiyasini 2024-yildagi Davlat dasturi ijrosi tahlili” mavzusida keng jamoatchilik, ommaviy axborot vositasi vakillari va blogerlar uchun matbuot anjumani tashkil etildi.
Mazkur matbuot anjumani institutning o‘quv faoliyati misolida tahlil qilindi hamda anjumanda O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor Umarbek Sheripov tomonidan o‘tgan 2024-yil davomida erishilgan yutuqlar, amalga oshirilgan ishlar, ta’lim sifati, o‘quv jarayonlaridagi raqamlashtirish jarayonlari va bir qator masalalar yuzasidan ma’lumotlar tahlilga tortildi. Shuningdek, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Umarbek Xo‘jamurodov ham ishtirokchilarni qiziqtirgan savollarga batafsil javoblar berdi.
Matbuot anjumanidan maqsad — oliy ta’lim muassasasi faoliyatining ochiqligini ta’minlash hamda ommaviy axborot vositalari vakillari va keng jamoatchilik bilan yaqindan hamkorlik qilishdan iborat.
Matbuot anjumanidan so‘ng yangi va zamonaviy, 7 qavatli Talabalar turar joyiga press-tur ham tashkil etildi.

A PRESS CONFERENCE WAS ORGANIZED AT URGENCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE
Today, on March 22, a press conference for the general public, media representatives and bloggers was organized at Urgench State Pedagogical Institute on the topic “Analysis of the implementation of the State program of the New Uzbekistan development strategy for 2022-2026”.
This press conference was analyzed on the example of the educational activities of the Institute, and at the conference, information was analyzed on the achievements, work carried out, quality of Education, digitization processes in educational processes and a number of issues made during the past 2024 by the vice-rector for educational work Umarbek Sheripov. Also, the first vice-rector for Youth issues and spiritual and educational affairs Umarbek Khojamurodov gave detailed answers to questions of interest to the participants.
The purpose of the press conference is to ensure the openness of the activities of the higher education institution and to work closely with media representatives and the general public.
*After the press conference, a new and modern, 7-storey Student Residence press tour was also organized. More about this in the next post.