Ushbu konferensiyada Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova hamda Filologiya va tarix, Pedagogika fakultetlari dekanlari ishtirok etmoqdalar.
Maʼlumot uchun, TESOL (Teaching English to speakers of other languages) – Ingliz tilini boshqa tillarda so’zlashuvchilarga o’qitish, bu sertifikat TEFL va TESL dan farqli o’laroq, istalgan davlatda ingliz tilini o’qitish huquqini beradi.
Bugungi kunda UrDPIning bir guruh professor-o‘qituvchilari TESOL sertifikatiga o‘qitilib, ushbu sertifikatga ega bo‘ldilar. Keyingi bosqichlarda boshqa professor-o‘qituvchilarimiz uchun ham bu jarayon davom etadi.
Konferensiyada O‘zbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Maktab va maktabgacha taʼlim vazirligining vakillari ishtirok etmoqdalar.

THE TESOL-2025 CONFERENCE IS ABOUT TO BEGIN IN LOS ANGELES, USA.
The conference is being attended by the rector of Urgench State Pedagogical Institute, Feruza Madrakhimova, and the deans of the Philology and History, Pedagogical Faculties.
For your information, TESOL (Teaching English to speakers of other languages) is a certificate that, unlike TEFL and TESL, gives the right to teach English in any country.
Today, a group of UrSPI professors and teachers have been trained for the TESOL certificate and received this certificate. In the next stages, this process will continue for other professors and teachers.
Representatives of the Ministry of Higher Education, Science and Innovations of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of School and Preschool Education are participating in the conference.