QOZOQ MILLIY QIZLAR PEDAGOGIKA UNIVERSITETIDA "TURKIY XALQLARDA AYTISHUVLARINING TRANSFORMATSIYALASHUVI" МАVZUSIDA XALQARO ILMIY-NAZARIY KONFERENSIYA BO'LIB O'TDI.
Qozoq Milliy qizlar pedagogika universitetida "Turkiy xalqlarda aytishuvlarining transformatsiyalashuvi" маvzusida xalqaro ilmiy-nazariy konferensiya bo'lib o'tdi.
Konferensiyada Boshlang'ich ta'lim metodikasi kafedrasi dotsenti, filologiya fanlari nomzodi Gavhar Eshchanova o'zining "Doston ijrochiligida xalfalarning tutgan o'rni" mavzusidagi ilmiy ma'ruzasi bilan ishtirok qildi.
Shuningdek, G.Eshchanova 6D021400 - adabiyotshunoslik ixtisosligi bo'yicha falsafa foktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya himoyasida ham kengash a’zosi sifatida ishtirok etdi.

AN INTERNATIONAL SCIENTIFIC AND THEORETICAL CONFERENCE ON THE TOPIC "TRANSFORMATION OF SAYINGS IN TURKIC PEOPLES" WAS HELD AT THE KAZAKH NATIONAL WOMEN'S PEDAGOGICAL UNIVERSITY.
An international scientific and theoretical conference on the topic "Transformation of Sayings in Turkic Peoples" was held at the Kazakh National Women's Pedagogical University.
Gavhar Eshchanova, Associate Professor of the Department of Primary Education Methodology, Candidate of Philological Sciences, participated in the conference with her scientific report on the topic "The Role of Khalfas in the Performance of Dostan".
G. Eshchanova also participated as a member of the council in the defense of the dissertation written for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in the specialty of literary studies 6D021400.