UrDPIDA "SPORT OYLIGI" DOIRASIDA STOL TENNIS TURI BO‘YICHA SPORT MUSOBOQALARI BO‘LIB O‘TDI
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 30-oktabrdagi “Sog‘lom turmush tarzi va ommaviy sportni rivojlantirish to‘g‘risida”gi Farmoni ijrosi
Xabaringiz bor, Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan 2025-yil may oyi respublika oliy va kasbiy taʼlim muassasalarida “Sportchi – yurt himoyachisi!” shiori ostida "Sport oyligi" deb eʼlon qilingan.
Bugun mazkur oylik doirasida Urganch davlat pedagogika institutida  stol tennis turi bo‘yicha sport musoboqalari o‘tkazildi.
Hakamlar hay’atining yakuniy xulosalariga koʻra quyidagi fakultetlar jamoalari g‘oliblikni qo‘lga kiritdi:

TABLE TENNIS COMPETITIONS WERE HELD AT UrSPI AS PART OF “SPORT MONTH”
In accordance with the Presidential Decree of the Republic of Uzbekistan dated October 30, 2020, “On the Development of a Healthy Lifestyle and Mass Sports”
As you know, the Ministry of Higher Education, Science and Innovation has declared May 2025 as “Sport Month” under the slogan “An Athlete is the Defender of the Nation!” across higher and vocational education institutions in the country.
Today, as part of this initiative, table tennis competitions were held at Urgench State Pedagogical Institute.