UrDPI TALABALARI “EKOLOGIYA BILIMDONLARI” KO‘RIK-TANLOVIDA VOHAMIZ SHARAFINI HIMOYA QILIB, 2-O‘RINNI QO‘LGA KIRITDILAR!
UrDPI talabalari “Ekologiya bilimdonlari” ko‘rik-tanlovida vohamiz sharafini himoya qilib, 2-o‘rinni qo‘lga kiritdilar!
O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi, Yoshlar ishlari agentligi, O‘zbekiston Respublikasi Turizm qo‘mitasi hamkorligida joriy yilning  26-may – 1-iyun kunlari Toshkent viloyatida joylashgan “Yoshlar oromgohi”da “Ekologiya bilimdonlari” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi.
Tanlovda respublikaning turli hududlaridan tashrif buyurgan Yosh ekologlar kengashlari a’zolari faol ishtirok etdi.
Ushbu nufuzli tanlovda Xorazm viloyati sharafini himoya qilgan “Yashil voha” jamoasi munosib ishtirok etib, faxrli 2 o‘rinni egalladi. Quvonarlisi, mazkur jamoada UrDPI talabalari Xorazm viloyati "Yosh ekologlar" kengashi raisi, guruh sardori Surayyo Sobirova, Tohir O‘razboyev, Sarvinoz Amatjanovalar ham g‘alabaga munosib hissa qo‘shdilar.

СТУДЕНТЫ УрГПИ ЗАЩИТИЛИ ЧЕСТЬ НАШЕЙ СТРАНЫ В КОНКУРСЕ «УЧЕНЫЕ-ЭКОЛОГИ» И ЗАНЯЛИ 2 МЕСТО!
Совместно с Министерством экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Республики Узбекистан, Агентством по делам молодежи и Комитетом по туризму Республики Узбекистан с 26 мая по 1 июня текущего года на базе «Молодежного лагеря» в Ташкентской области прошел конкурс «Экологисты».
В конкурсе активное участие приняли члены Советов юных экологов, приехавшие из разных регионов республики.
Команда «Зеленый оазис», защищавшая честь Хорезмской области, заняла почетное 2 место в этом престижном конкурсе. Радостно, что в составе этой команды достойный вклад в победу внесли и студенты УрГПИ, среди которых председатель Хорезмского областного совета «Юных экологов», капитан группы Сурайё Собирова, Тохир Уразбаев и Сарвиноз Аматжанова.