UrDPI TALABALARI “EKOLOGIYA BILIMDONLARI” KO‘RIK-TANLOVIDA VOHAMIZ SHARAFINI HIMOYA QILIB, 2-O‘RINNI QO‘LGA KIRITDILAR!
UrDPI talabalari “Ekologiya bilimdonlari” ko‘rik-tanlovida vohamiz sharafini himoya qilib, 2-o‘rinni qo‘lga kiritdilar!
O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi, Yoshlar ishlari agentligi, O‘zbekiston Respublikasi Turizm qo‘mitasi hamkorligida joriy yilning  26-may – 1-iyun kunlari Toshkent viloyatida joylashgan “Yoshlar oromgohi”da “Ekologiya bilimdonlari” ko‘rik-tanlovi o‘tkazildi.
Tanlovda respublikaning turli hududlaridan tashrif buyurgan Yosh ekologlar kengashlari a’zolari faol ishtirok etdi.
Ushbu nufuzli tanlovda Xorazm viloyati sharafini himoya qilgan “Yashil voha” jamoasi munosib ishtirok etib, faxrli 2 o‘rinni egalladi. Quvonarlisi, mazkur jamoada UrDPI talabalari Xorazm viloyati "Yosh ekologlar" kengashi raisi, guruh sardori Surayyo Sobirova, Tohir O‘razboyev, Sarvinoz Amatjanovalar ham g‘alabaga munosib hissa qo‘shdilar.

UrSPI STUDENTS DEFENDED THE HONOR OF OUR COUNTRY IN THE "ECOLOGY SCIENTISTS" CONTEST AND WON 2ND PLACE!
UrSPI students defended the honor of our oasis in the “Ecology Scholars” competition and took 2nd place!
In cooperation with the Ministry of Ecology, Environmental Protection and Climate Change of the Republic of Uzbekistan, the Agency for Youth Affairs, and the Committee of Tourism of the Republic of Uzbekistan, the “Ecology Scholars” competition was held from May 26 to June 1 of this year at the “Youth Camp” in the Tashkent region.
Members of the Young Ecologists’ Councils who came from different regions of the republic actively participated in the competition.
The “Green Oasis” team, which defended the honor of the Khorezm region, took an honorable 🥈 place in this prestigious competition. Happily, in this team, UrSPI students, including the chairman of the Khorezm regional "Young Ecologists" council, group captain Surayyo Sobirova, Tohir Urazbayev, and Sarvinoz Amatzhanova, also made a worthy contribution to the victory.