BUGUN URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA 2025-2026-O‘QUV YILI QABULI UCHUN QABUL KOMISSIYASINING BIRINCHI YIG‘ILISHI BO‘LIB O‘TDI.
Bugun Urganch davlat pedagogika institutida 2025-2026-o‘quv yili qabuli uchun Qabul komissiyasining birinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining  2024-yil 24-maydagi “Oliy taʼlim tashkilotlariga o‘qishga qabul qilish va davlat buyurtmasini joylashtirish tizimini takomillashtirish to‘g‘risida”gi 81-sonli Farmoni hamda Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 27-maydagi 197-sonli buyrug‘i ijrosi
Yig‘ilishda Qabul komissiyasi aʼzolari va ularga yuklatilgan vazifalar muhokama etildi. Xususan, 2025/2026-o‘quv yili uchun abituriyentlarni o‘qishga qabul qilishni yuqori saviyada tashkil etish, abituriyentlar va ularning ota-onalari tomonidan tushgan ariza va takliflarni o‘z vaqtida o‘rganish, ularni qiziqtirgan savollarga tezkorlik bilan batafsil javob berilishini taʼminlash uchun “Call center” va “Maslahat markazlari” faoliyatini yo‘lga qo‘yish bo’yicha vazifalar belgilandi.

TODAY, THE FIRST MEETING OF THE ADMISSION COMMITTEE FOR THE 2025-2026 ACADEMIC YEAR WAS HELD AT THE URGANCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE.
Today, the first meeting of the Admissions Committee for the 2025-2026 academic year was held at the Urgench State Pedagogical Institute.
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. 81 dated May 24, 2024 “On improving the system of admission to higher education institutions and placement of state orders” and the Order of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation No. 197 dated May 27, 2025
The meeting discussed the members of the Admissions Committee and the tasks assigned to them. In particular, tasks were set to establish a "Call Center" and "Advice Centers" to organize the admission of applicants for the 2025/2026 academic year at a high level, to timely study applications and proposals received from applicants and their parents, and to ensure prompt and detailed answers to questions of interest.