BUGUN URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA 2025-2026-O‘QUV YILI QABULI UCHUN QABUL KOMISSIYASINING BIRINCHI YIG‘ILISHI BO‘LIB O‘TDI.
Bugun Urganch davlat pedagogika institutida 2025-2026-o‘quv yili qabuli uchun Qabul komissiyasining birinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining  2024-yil 24-maydagi “Oliy taʼlim tashkilotlariga o‘qishga qabul qilish va davlat buyurtmasini joylashtirish tizimini takomillashtirish to‘g‘risida”gi 81-sonli Farmoni hamda Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2025-yil 27-maydagi 197-sonli buyrug‘i ijrosi
Yig‘ilishda Qabul komissiyasi aʼzolari va ularga yuklatilgan vazifalar muhokama etildi. Xususan, 2025/2026-o‘quv yili uchun abituriyentlarni o‘qishga qabul qilishni yuqori saviyada tashkil etish, abituriyentlar va ularning ota-onalari tomonidan tushgan ariza va takliflarni o‘z vaqtida o‘rganish, ularni qiziqtirgan savollarga tezkorlik bilan batafsil javob berilishini taʼminlash uchun “Call center” va “Maslahat markazlari” faoliyatini yo‘lga qo‘yish bo’yicha vazifalar belgilandi.

СЕГОДНЯ В УРГАНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ СОСТОЯЛОСЬ ПЕРВОЕ ЗАСЕДАНИЕ ПРИЕМНОЙ КОМИССИИ НА 2025-2026 УЧЕБНЫЙ ГОД.
Сегодня в Ургенчском государственном педагогическом институте состоялось первое заседание приемной комиссии на 2025-2026 учебный год.
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан № 81 от 24 мая 2024 года «О совершенствовании системы приема в высшие учебные заведения и размещения государственного заказа» и Приказом Министерства высшего образования, науки и инноваций № 197 от 27 мая 2025 года
На заседании обсуждался состав приемной комиссии и возложенные на них задачи. В частности, были поставлены задачи по созданию «Колл-центра» и «Консультационных центров» для организации приема абитуриентов на 2025/2026 учебный год на высоком уровне, своевременного изучения заявлений и предложений, поступивших от абитуриентов и их родителей, а также оперативного и подробного ответа на интересующие вопросы.