UrDPI dunyoning TOP-1000 taligidan joy olgan Qozog‘istonning 2 ta yetakchi universiteti bilan memorandumlar imzoladi Ayni kunlarda Urganch davlat pedagogika instituti Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i Jaloladdin Sa’dullayev Qozog‘iston Respublikasining Olmaota shahrida xizmat safarida bo‘lib turibdi.
Xizmat safari doirasida J.Sa’dullayev Qozog‘istonning xalqaro miqyosda tan olingan, dunyoning TOP-1000 taligida 671-o‘rinni egallagan Abay universiteti va 951-o‘rinda turgan Almata texnologiyalar universiteti faoliyati bilan yaqindan tanishdi. Qozog‘iston ta’lim tizimidagi ilg‘or tajribalar va yangicha yondashuvlar bo‘yicha fikrlar almashildi.
Muzokaralardan so‘ng UrDPI va mazkur oliy ta'lim muassasalari o‘rtasida hamkorlik memorandumlari imzolandi.

UrSPI SIGNS MEMORANDUMS WITH 2 LEADING UNIVERSITIES OF KAZAKHSTAN, RANKING IN THE WORLD'S TOP 1000
UrSPI signed memorandums with 2 leading universities of Kazakhstan, ranked among the TOP-1000 in the world
🤩 Currently, the Head of the International Cooperation Department of the Urgench State Pedagogical Institute, Jaloladdin Sa'dullayev, is on a business trip to Almaty, the Republic of Kazakhstan.
As part of the business trip, J. Sa'dullayev got acquainted with the activities of the internationally recognized Abay University of Kazakhstan, ranked 671st in the TOP-1000 in the world, and the Almaty University of Technology, ranked 951st. They exchanged views on best practices and new approaches in the education system of Kazakhstan.
After the negotiations, memorandums of cooperation were signed between UrSPI and these higher education institutions.