UrDPI dunyoning TOP-1000 taligidan joy olgan Qozog‘istonning 2 ta yetakchi universiteti bilan memorandumlar imzoladi Ayni kunlarda Urganch davlat pedagogika instituti Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i Jaloladdin Sa’dullayev Qozog‘iston Respublikasining Olmaota shahrida xizmat safarida bo‘lib turibdi.
Xizmat safari doirasida J.Sa’dullayev Qozog‘istonning xalqaro miqyosda tan olingan, dunyoning TOP-1000 taligida 671-o‘rinni egallagan Abay universiteti va 951-o‘rinda turgan Almata texnologiyalar universiteti faoliyati bilan yaqindan tanishdi. Qozog‘iston ta’lim tizimidagi ilg‘or tajribalar va yangicha yondashuvlar bo‘yicha fikrlar almashildi.
Muzokaralardan so‘ng UrDPI va mazkur oliy ta'lim muassasalari o‘rtasida hamkorlik memorandumlari imzolandi.

УрГПИ подписал меморандумы с 2 ведущими вузами Казахстана, входящими в ТОП-1000 в мире
В настоящее время начальник отдела международного сотрудничества Ургенчского государственного педагогического института Джалоладдин Саъдуллаев находится в командировке в г. Алматы, Республика Казахстан.
В рамках командировки Ж. Саъдуллаев ознакомился с деятельностью международно признанных Казахстанского университета имени Абая, занимающего 671-е место в ТОП-1000 в мире, и Алматинского технологического университета, занимающего 951-е место. Состоялся обмен мнениями о передовом опыте и новых подходах в системе образования Казахстана.
После переговоров между УрГПИ и данными высшими учебными заведениями были подписаны меморандумы о сотрудничестве.