UrDPI AKADEMIK LITSEYINING ILK BITIRUVCHILARIGA DIPLOM VA OLTIN MEDALLAR TOPSHIRILDI
Tadbirda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i Ziyoddin Sa'dullayev hamda Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximovalar ishtirok etdilar hamda bitiruvchi yoshlarni tabriklab, ularga ilm va pedagoglik yo‘lida muvaffaqiyat tiladilar.
Tadbir davomida:
— Yil davomida a’lo baholar bilan o‘qib, namunali xulqi va faolligi bilan ajralib turgan bitiruvchilarga “Oltin medal” va “Imtiyozli diplom”lar topshirildi.
— Aniq fanlar yo‘nalishi o‘quvchilariga “Elektron hujjatlarni qayta ishlash”, ijtimoiy-gumanitar yo‘nalish o‘quvchilariga “Ish yurituvchi”, xorijiy tillar yo‘nalishi o‘quvchilariga esa “Turagent” mutaxassisligi bo‘yicha qo‘shimcha sertifikatlar topshirildi.
— O‘z yutuqlari bilan ajralib turgan bitiruvchilar “Rektor stipendiyasi”ga hamda “Akademik litsey iftixori” stipendiyasiga sazovor bo‘ldi.

ПЕРВЫМ ВЫПУСКНИКАМ АКАДЕМИЧЕСКОГО ЛИЦЕЯ УрГПИ ВРУЧЕНЫ ДИПЛОМЫ И ЗОЛОТЫЕ МЕДАЛИ
В мероприятии приняли участие начальник Хорезмского областного управления Министерства высшего образования, науки и инноваций Зиёддин Саъдуллаев и ректор Ургенчского государственного педагогического института Феруза Мадрахимова, которые поздравили выпускников и пожелали им успехов в научно-педагогической карьере.
В ходе мероприятия:
— Выпускники, которые в течение года учились на «отлично», отличались примерным поведением и активностью, были награждены «Золотыми медалями» и «Льготными дипломами».
— Студентам точных наук вручены дополнительные сертификаты по специальности «Электронный документооборот», студентам социально-гуманитарного направления — «Бизнес-администратор», а студентам направления иностранных языков — «Турагент».
— Выпускникам, отличившимся своими достижениями, были вручены «Ректорская стипендия» и стипендия «Гордость Академического лицея».