“DOLZARB 90 KUN” LOYIHASI DOIRASIDA TALABA-YOSHLAR O‘RTASIDA OʻTKAZILISHI REJALASHTIRILGAN “TALABALAR KIBERSPORT OʻYINLARI FARGʻONA-2025” RESPUBLIKA MUSOBAQASINING INSTITUT BOSQICHI BOʻLIB OʻTDI.
“Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida talaba-yoshlar o‘rtasida oʻtkazilishi rejalashtirilgan “Talabalar kibersport oʻyinlari Fargʻona-2025” Respublika musobaqasining institut bosqichi boʻlib oʻtdi.
Musobaqa doirasida 4 ta fakultetdan 100 nafarga yaqin talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Bahslarga boy bo‘lgan musobaqada Urganch davlat pedagogika institutining “Genius” jamoasi 1-o‘ringa munosib deb topildi va hududiy bosqichiga yo‘llanmani qo'lga kiritdi.
Musobaqaning hududiy bosqich turnirlari iyun oyining 16-21 sanalarida o'tkazilishi rejalashtirilgan.

THE INSTITUTE HEAD OF THE REPUBLICAN COMPETITION "STUDENTS' CYBERSPORT GAMES FERGANA-2025", PLANNED TO BE HELD AMONG STUDENTS AND YOUTH AS PART OF THE "DOLZARB 90 DAYS" PROJECT, WAS THE CHIEF OF THE INSTITUTE.
The institute stage of the Republican competition "Student Cybersports Games Fergana-2025", planned to be held among students and youth within the framework of the "Dolzarb 90 Kun" project, was held.
About 100 students and youth from 4 faculties participated in the competition.
In the highly competitive competition, the "Genius" team of the Urgench State Pedagogical Institute was recognized as worthy of 1st place and qualified for the regional stage.