“DOLZARB 90 KUN” LOYIHASI DOIRASIDA TALABA-YOSHLAR O‘RTASIDA OʻTKAZILISHI REJALASHTIRILGAN “TALABALAR KIBERSPORT OʻYINLARI FARGʻONA-2025” RESPUBLIKA MUSOBAQASINING INSTITUT BOSQICHI BOʻLIB OʻTDI.
“Dolzarb 90 kun” loyihasi doirasida talaba-yoshlar o‘rtasida oʻtkazilishi rejalashtirilgan “Talabalar kibersport oʻyinlari Fargʻona-2025” Respublika musobaqasining institut bosqichi boʻlib oʻtdi.
Musobaqa doirasida 4 ta fakultetdan 100 nafarga yaqin talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Bahslarga boy bo‘lgan musobaqada Urganch davlat pedagogika institutining “Genius” jamoasi 1-o‘ringa munosib deb topildi va hududiy bosqichiga yo‘llanmani qo'lga kiritdi.
Musobaqaning hududiy bosqich turnirlari iyun oyining 16-21 sanalarida o'tkazilishi rejalashtirilgan.

РУКОВОДИТЕЛЕМ РЕСПУБЛИКАНСКОГО КОНКУРСА «СТУДЕНЧЕСКИЕ КИБЕРСПОРТИВНЫЕ ИГРЫ ФЕРГАНА-2025», ПЛАНИРУЕМОГО К ПРОВЕДЕНИЮ СРЕДИ СТУДЕНТОВ И МОЛОДЕЖИ В РАМКАХ ПРОЕКТА «ДОЛЗАРБ 90 ДНЕЙ», СТАЛ НАЧАЛЬНИК ИНСТИТУТА.
Состоялся институтский этап республиканского конкурса «Студенческие киберспортивные игры Фергана-2025», запланированного к проведению среди студентов и молодежи в рамках проекта «Долзарб 90 Кун».
В конкурсе приняли участие около 100 студентов и молодежи с 4 факультетов.
В условиях жесткой конкуренции команда «Гений» Ургенчского государственного педагогического института была признана достойной 1-го места и вышла в областной этап.