UrDPI talabasi AQShda akademik dasturda stajirovka o‘tamoqda
Ayni kunlarda Urganch davlat pedagogika instituti Filologiya va tarix fakulteti talabasi Malika Matkarimova Study of the US Institutes for Young Women Leaders – ayol-qiz talabalar uchun mo‘ljallangan, AQSHda bo‘lib o‘tayotgan 5 haftalik yetakchilik dasturida ishtirok etmoqda.
M.Matkarimova Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi hamda xalqaro IELTS C1 va TEFL sertifikati sohibasi, 30 dan ortiq maqola va tezislar muallifi, O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligining ro‘yxatidan o‘tgan 6 ta guvohnoma muallifi.
Ma’lumot uchun, dasturga respublikamizdagi 8000 nafar topshiruvchilar ichidan 4 nafar eng iqtidorli qizlar saralab olindi. Dastur ma’ruzalar, seminarlar, taqdimot, munozara va boshqa mashg‘ulotlardan iborat bo‘ladi.

Студентка УрГПИ проходит стажировку по академической программе в США
В настоящее время Малика Маткаримова, студентка факультета филологии и истории Ургенчского государственного педагогического института, принимает участие в программе Study of the U.S. Institutes for Young Women Leaders — пятинедельной программе по лидерству для девушек-студенток, проходящей в Соединённых Штатах Америки.
М. Маткаримова — обладательница государственной стипендии имени Ислама Каримова, международных сертификатов IELTS (C1) и TEFL, автор более 30 статей и тезисов, а также шести сертификатов, зарегистрированных в Министерстве юстиции Республики Узбекистан.
Для справки: из 8000 претенденток со всей республики были отобраны лишь 4 самые талантливые девушки. Программа включает лекции, семинары, презентации, дискуссии и другие учебные мероприятия.