YUNESKO TASHKILOTI TOMONIDAN “TAʼLIMDA AXBOROT TEXNOLOGIYALARIDAN FOYDALANISH” NOMLI YUNESKO/HAMAD BIN ISA AL-XALIFA MUKOFOTINING 2025-YIL UCHUN TANLOVI EʼLON QILINDI!
YUNESKO tashkiloti tomonidan “Taʼlimda axborot texnologiyalaridan foydalanish” nomli YUNESKO/Hamad bin Isa Al-Xalifa mukofotining 2025-yil uchun tanlovi eʼlon qilindi!
2025-yil uchun tanlov mavzusi “O‘quvchilar va o‘qituvchilarni sunʼiy intellektdan axloqiy va masʼuliyatli foydalanishga tayyorlash”ga qaratilgan.
Ro‘yxatdan o‘tgandan so‘ng, onlayn tarzda hujjat shakli ingliz yoki fransuz tillarida taqdim etilishi lozim. Talabgorlarning hujjatlari joriy yilning 24-mart kuniga qadar qabul qilinadi!
Mazkur mukofot Bahrayn Qirolligi tomonidan 2005-yilda ta’sis etilgan bo‘lib, maqsad ta’lim imkoniyatlarini oshirish uchun yangi texnologiyalardan foydalanish bo‘yicha innovatsion loyihalarni qo‘llab-quvvatlashdan iborat.
Tanlovda ishtirok etish uchun nomzodlar quyidagi veb-sahifa orqali shaxsiy kabinet ochishi va ro‘yxatdan o‘tishi lozim: https://www.unesco.org/en/prizes/icteducation.

THE UNESCO ORGANIZATION HAS ANNOUNCED THE SELECTION OF THE UNESCO/HAMAD BIN ISA AL-KHALIFA AWARD FOR THE YEAR 2025 ENTITLED "USING INFORMATION TECHNOLOGIES IN EDUCATION"!
The UNESCO organization has announced the selection of the UNESCO/Hamad bin Isa Al-Khalifa Award for the year 2025 entitled "Using Information Technologies in Education"!
The theme of the competition for 2025 is focused on "Preparing students and teachers for the ethical and responsible use of artificial intelligence."
After registration, the online application form must be submitted in English or French. Applicants' documents will be accepted until March 24 of this year!
This award was established by the Kingdom of Bahrain in 2005, and its goal is to support innovative projects using new technologies to improve educational opportunities.
🖥 To participate in the contest, candidates must open a personal cabinet and register through the following web page: https://www.unesco.org/en/prizes/icteducation