“TOVARLAR VA XIZMATLAR SAVDOSINI RIVOJLANTIRISH” MAVZUSIDA O‘ZBEKISTON VA ROSSIYA TALABALARI O‘RTASIDA XALQARO TANLOV TASHKIL ETILMOQDA.
“Tovarlar va xizmatlar savdosini rivojlantirish” mavzusida O‘zbekiston va Rossiya talabalari o‘rtasida xalqaro tanlov tashkil etilmoqda.
Ushbu tanlov O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Rossiya Federatsiyasi Iqtisodiy rivojlanish vazirligi hamda Butunrossiya tashqi savdo akademiyasi hamkorligida o‘tkazilmoqda.
Tanlovning maqsadi — talabalarni xalqaro savdo, iqtisodiy tahlil, menejment va marketing sohalaridagi dolzarb masalalarni chuqur o‘rganishga, yangicha g‘oyalar ilgari surishga jalb etishdir.

ОРГАНИЗУЕТСЯ МЕЖДУНАРОДНЫЙ КОНКУРС СТУДЕНТОВ УЗБЕКИСТАНА И РОССИИ НА ТЕМУ «РАЗВИТИЕ ТОРГОВЛИ ТОВАРАМИ И УСЛУГАМИ».
Организуется международный конкурс среди студентов Узбекистана и России по теме «Развитие торговли товарами и услугами».
Данный конкурс проводится совместно с Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, Министерством экономического развития Российской Федерации и Всероссийской академией внешней торговли.
Цель конкурса — вовлечение студентов в углубленное изучение актуальных вопросов в области международной торговли, экономического анализа, менеджмента и маркетинга, выдвижение новых идей.