UrDPI MAGISTRATURA MUTAXASSISLIKLARIDA QO‘SHIMCHA QABUL ASOSIDA MAGISTRATURADA O‘QISHNI ISTAGANLAR UCHUN MUHIM MA’LUMOT!
UrDPI magistratura mutaxassisliklarida Qo‘shimcha qabul asosida magistraturada o‘qishni istaganlar uchun muhim ma’lumot!
Vazirlar Mahkamasining qaroriga muvofiq belgilangan kvota doirasida o‘qishga kira olmagan abituriyentlar uchun qo‘shimcha qabul imkoniyati yaratilmoqda.
Xususan, Urganch davlat pedagogika instituti magistratura mutaxassislikligiga o'qishga topshirgan, lekin talabalikka tavsiya qilinmagan abituriyentlar joriy yilning 4-oktabr sanasigacha institutning Magistratura bo'limiga murojaat qilishlari so'raladi.
Eslatma: davlat OTMlari magistraturasiga qo‘shimcha qabul asosida o‘qishga qabul qilingan abituriyentlarning to‘lov-kontrakt summasi bir talabaga to‘g‘ri keladigan real xarajatlardan kelib chiqib, oliygoh tomonidan mustaqil belgilanadi.
Qo‘shimcha qabulga kirganlar real xarajat miqdoridagi kontraktni 2 yil davomida to‘laydi. Xuddi bakalavrga o‘xshab, faqat bir yil super-kontrakt to‘lab, ikkinchi kursdan oddiy kontraktga o‘tish holati yo‘q.
Qo‘shimcha qabulga kirgan xotin-qizlarning kontrakt puli byudjetdan qoplab berilmaydi. Birinchi kursda ham, ikkinchi kursda ham.

"IMPORTANT INFORMATION FOR THOSE WHO WISH TO APPLY FOR MASTER'S PROGRAMS AT UrSPI THROUGH THE ADDITIONAL ADMISSION PROCESS!"
Important information for those wishing to study in the master's programs at UrSPI through additional admission!
In accordance with the Cabinet of Ministers' resolution, an additional admission opportunity is being created for applicants who were unable to enroll within the established quota.
Specifically, applicants who applied to the master's programs at Urgench State Pedagogical Institute but were not recommended for enrollment are requested to contact the institute's Master's Department by October 4 of this year.
Note: The tuition fee for applicants admitted through additional admission to state higher education institutions is independently determined by the university based on the actual costs per student.
Those admitted through additional admission pay the tuition fee corresponding to the actual costs for 2 years. Unlike bachelor's programs where students pay a super-contract for the first year and then switch to a regular contract from the second year, this option is not available here.
Tuition fees for female students admitted through additional admission are not reimbursed from the budget, neither in the first nor in the second year.