UrDPI MAGISTRATURA MUTAXASSISLIKLARIDA QO‘SHIMCHA QABUL ASOSIDA MAGISTRATURADA O‘QISHNI ISTAGANLAR UCHUN MUHIM MA’LUMOT!
UrDPI magistratura mutaxassisliklarida Qo‘shimcha qabul asosida magistraturada o‘qishni istaganlar uchun muhim ma’lumot!
Vazirlar Mahkamasining qaroriga muvofiq belgilangan kvota doirasida o‘qishga kira olmagan abituriyentlar uchun qo‘shimcha qabul imkoniyati yaratilmoqda.
Xususan, Urganch davlat pedagogika instituti magistratura mutaxassislikligiga o'qishga topshirgan, lekin talabalikka tavsiya qilinmagan abituriyentlar joriy yilning 4-oktabr sanasigacha institutning Magistratura bo'limiga murojaat qilishlari so'raladi.
Eslatma: davlat OTMlari magistraturasiga qo‘shimcha qabul asosida o‘qishga qabul qilingan abituriyentlarning to‘lov-kontrakt summasi bir talabaga to‘g‘ri keladigan real xarajatlardan kelib chiqib, oliygoh tomonidan mustaqil belgilanadi.
Qo‘shimcha qabulga kirganlar real xarajat miqdoridagi kontraktni 2 yil davomida to‘laydi. Xuddi bakalavrga o‘xshab, faqat bir yil super-kontrakt to‘lab, ikkinchi kursdan oddiy kontraktga o‘tish holati yo‘q.
Qo‘shimcha qabulga kirgan xotin-qizlarning kontrakt puli byudjetdan qoplab berilmaydi. Birinchi kursda ham, ikkinchi kursda ham.

"ВАЖНАЯ ИНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ЖЕЛАЮЩИХ ПОСТУПИТЬ В МАГИСТРАТУРУ ПО ДОПОЛНИТЕЛЬНОМУ НАБОРУ В МАГИСТРАТУРСКИЕ СПЕЦИАЛЬНОСТИ УрГПИ!"
Важная информация для желающих учиться в магистратуре УрГПИ по дополнительному приему!
В соответствии с постановлением Кабинета Министров создается возможность дополнительного приема для абитуриентов, не поступивших в рамках установленной квоты.
В частности, абитуриентов, подавших документы в магистратуру Ургенчского государственного педагогического института, но не рекомендованных к зачислению, просят обратиться в отдел магистратуры института до 4 октября текущего года.
Примечание: сумма платы по договору для абитуриентов, зачисленных по дополнительному приему в государственные ВУЗы, определяется самостоятельно вузом, исходя из реальных затрат на одного студента.
Поступившие по дополнительному приему оплачивают договор в размере реальных затрат в течение 2 лет. В отличие от бакалавриата, где первый год платят по супер-договору, а со второго курса переходят на обычный договор, здесь такой переход отсутствует.
Оплата по договору для девушек, поступивших по дополнительному приему, не компенсируется из бюджета ни в первый, ни во второй год.