BEKCHANOVA FERUZA MARIMBOY QIZINING PEDAGOGIKA FANLARI BO‘YICHA FALSAFA DOKTORI (PhD) DISSERTATSIYA ISHI HIMOYASI TO‘G‘RISIDA
Bekchanova Feruza Marimboy qizining pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
“Talabalarda 4K modeli asosida ekologik ko‘nikmalarni rivojlantirish metodikasini takomillashtirish” mavzusida
Bekchanova Feruza Marimboy qizining 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (pedagogika) ixtisosligi bo‘yicha “Talabalarda 4K modeli asosida ekologik ko‘nikmalarni rivojlantirish metodikasini takomillashtirish” mavzusidagi pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi Urganch davlat pedagogika instituti huzuridagi PhD.01/2025.27.12.Ped.12.01 raqamli Ilmiy kengashning 2026-yil 17-aprel kuni majlisida bo‘lib o‘tadi.

ON THE DEFENSE OF BEKCHANOVA FERUZA MARIMBOI'S DOCTOR OF PHILOSOPHY (PhD) DISSERTATION IN PEDAGOGICAL SCIENCES
On the defense of the PhD dissertation in Pedagogical Sciences by Feruza Marimboy qizi Bekchanova
The defense of the dissertation by Feruza Marimboy qizi Bekchanova, written for obtaining the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Pedagogical Sciences in the specialty 13.00.02 – Theory and Methodology of Education and Upbringing (Pedagogy), on the topic “Improving the methodology for developing students’ ecological skills based on the 4K model”, will be held at the meeting of the Scientific Council No. PhD.01/2025.27.12.Ped.12.01 under Urgench State Pedagogical Institute on April 17, 2026.