14-noyabr kuni Urganch davlat pedagogika instituti Boshlang'ich ta'lim fakultetida talaba-yoshlarning huquqiy madaniyatini yanada oshirish maqsadida “O‘zbekiston umumiy uyimiz” mavzusida “Ombudsman maktabi” o’tkazildi.  Unda 200 dan ortiq talabalar ishtirok etdi.
🟢Unda Ombudsmanning Xorazm viloyati mintaqaviy vakili O.Olloyorov ishtirok etib, universitet talaba-yoshlar bilan suhbat olib bordi. Uchrashuvda mamlakatimizda inson huquqlarini kafolatlash borasida amalga oshirilayotgan islohotlar, qonunchilik tizimidagi soʻnggi oʻzgarishlar, “Inson huquqlari” deklaratsiyasi mazmun-mohiyati haqida talabalarga maʼlumotlar berildi.

14 ноября на факультете начального образования Ургенчского государственного педагогического института в целях повышения правовой культуры студенческой молодёжи была проведена «Школа омбудсмана» на тему «Узбекистан — наш общий дом». В мероприятии приняли участие более 200 студентов.
🟢 В нём принял участие региональный представитель Омбудсмана по Хорезмской области О. Оллоёров, который провёл беседу со студентами университета. В ходе встречи студентам была предоставлена информация о проводимых в нашей стране реформах по обеспечению прав человека, последних изменениях в системе законодательства, а также о сущности и значении Всеобщей декларации прав человека.