10-dekabr – O‘zbekiston Respublikasi Davlat Madhiyasi qabul qilingan kun
Boshlang'ich ta'lim fakultetida 10-dekabr — O‘zbekiston Respublikasi Madhiyasi qabul qilingan kun munosabati bilan bugungi darslar davlat Madhiyasini ijro etish bilan boshlandi.
Bu yurtimiz ramzlariga bo‘lgan hurmat ifodasi bo'lib, yoshlar qalbida Vatanga muhabbat, sadoqat va g‘urur tuyg‘ularini yanada mustahkamlashga xizmat qilmoqda.
Davlat madhiyasi — xalqning birligi, mustaqilligi va bosh maqsadlarini ifoda etuvchi eng muqaddas ramzlardan biri. Madhiyaning har bir satri yurtimiz tarixiga, buguniga va porloq kelajagiga bo‘lgan ishonchni uyg‘otadi.

10 декабря — День принятия Государственного гимна Республики Узбекистан
На факультете начального образования занятия сегодня начались с исполнения Государственного гимна в связи с 10 декабря — Днём принятия Государственного гимна Республики Узбекистан.
Это является проявлением уважения к государственным символам нашей страны и способствует дальнейшему укреплению в сердцах молодёжи чувств любви к Родине, верности и гордости.
Государственный гимн — один из самых священных символов, выражающих единство, независимость и главные устремления народа. Каждая строка гимна пробуждает уверенность в истории нашей страны, её настоящем и светлом будущем.