AYNI PAYTDA URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI TARIX VA GEOGRAFIYA KAFEDRASI MUDIRI UMAR XUJAMURATOV TURKIYA RESPUBLIKASIDA XIZMAT SAFARIDA BO'LIB TURIBDI
Ayni paytda Urganch davlat pedagogika instituti Tarix va geografiya kafedrasi mudiri Umar Xujamuratov Turkiya Respublikasida xizmat safarida bo'lib turibdi
Bugun, 27-noyabr kuni, U.Xujamuratov Shanlıurfa shahridagi 30 mingdan ortiq talabani qamrab olgan HARRAN universitetida bo'lib, oliygoh rektori, professor Меhmet Tahir Gulluo'g'li qabulida bо'ldi.
Uchrashuv davomida o'quv, ilmiy, ma'naviy-ma'rifiy jabhalarda hamkorlikni amalga oshirish, xususan, hamkorlikda ilmiy maqolalar, risolalar chop qilish, professor-o'qituvchilar, doktorantlar va talabalar almashinuvini yo'lga qo'yish kabi bir qator masalalar yuzasidan fikr-mulohazalar bayon qilindi. Taklif va tavsiyalar o'rtaga tashlandi.
Universitet rektori Mehmet Tahir Gulluo'g'li Urganch davlat pedagogika instituti bilan hamkorlik qilishga tayyorligini va institut bilan hamkorlik memarandumi imzolash istagini bildirdi.

AT THE MOMENT, UMAR KHUJAMURATOV, HEAD OF THE DEPARTMENT OF HISTORY AND GEOGRAPHY OF URGANCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE, IS ON A BUSINESS TRIP TO THE REPUBLIC OF TURKEY
At the moment, Umar Khujamuratov, head of the Department of History and Geography of Urganch State Pedagogical Institute, is on a business trip to the Republic of Turkey.
Today, November 27, U.Khujamuratov visited HARRAN University in Shanliurfa, which has more than 30,000 students, and was received by the rector of the university, Professor Mehmet Tahir Gulluoglu.
During the meeting, a number of issues such as implementation of cooperation in educational, scientific, spiritual and educational aspects, in particular, cooperation in the publication of scientific articles, pamphlets, establishment of exchange of professors and teachers, doctoral students and students, were discussed. opinions were expressed. Suggestions and recommendations were made.
Rector of the university Mehmet Tahir Gulluo'gli expressed his readiness to cooperate with the Urganch State Pedagogical Institute and his desire to sign a memorandum of cooperation with the institute.