“YANGI O‘ZBEKISTON VA INSON HUQUQLARI” MAVZUSIDA UMUMMILLIY DARS TASHKIL QILINDI
Bugun Urganch davlat pedagogika instituti Milliy g'oya va falsafa kafedrasi mudiri Shahlo Samanova tomonidan “Yangi O‘zbekiston va inson huquqlari” mavzusida umummilliy dars mashg'uloti tashkil qilindi.
Darsda Yangi O'zbekistonimizda inson huquqlarini himoya qilishga qaratilayotgan islohotlar va ularning samarali natijalari, shuningdek, inson huquqlarini himoya qilish borasida dunyo tajribasi haqida batafsil ma'lumotlar berildi.
O‘zbekiston Respublikasida inson huquqlari sohasidagi Milliy ta’lim dasturining qabul qilinishi mamlakatimizda inson huquqlari sohasidagi ta’limni yanada rivojlantirishga, aholining inson huquqlari sohasidagi huquqiy savodxonligini oshirishga, shuningdek, davlat xizmatchilarining inson huquqlari va gender tenglik sohasidagi bilim va ko‘nikmalarini oshirishga qaratilgan. Barcha fuqarolarimiz tomonidan mamnuniyat bilan e’tirof etilayotgan demokratik islohotlarimiz tufayli fuqarolarimiz jamiyatning turli jabhalarida faol va  yakdil qadam tashlamoqda.

ОРГАНИЗОВАН НАЦИОНАЛЬНЫЙ УРОК «НОВЫЙ УЗБЕКИСТАН И ПРАВА ЧЕЛОВЕКА»
Сегодня заведующая кафедрой национальной идеи и философии Ургенчского государственного педагогического института Шахло Саманова организовала общенациональный урок на тему «Новый Узбекистан и права человека».
На уроке была дана подробная информация о реформах, направленных на защиту прав человека в нашем Новом Узбекистане и их эффективных результатах, а также мировой опыт защиты прав человека.
Принятие Национальной образовательной программы в области прав человека в Республике Узбекистан направлено на дальнейшее развитие образования в области прав человека в нашей стране, повышение правовой грамотности населения в сфере прав человека, а также повышение знаний и навыков государственных служащих в области прав человека и гендерного равенства. Благодаря нашим демократическим реформам, которые с удовольствием признают все наши граждане, наши граждане активно и единодушно предпринимают шаги в различных сферах жизни общества.