“YANGI O‘ZBEKISTON VA INSON HUQUQLARI” MAVZUSIDA UMUMMILLIY DARS TASHKIL QILINDI
Bugun Urganch davlat pedagogika instituti Milliy g'oya va falsafa kafedrasi mudiri Shahlo Samanova tomonidan “Yangi O‘zbekiston va inson huquqlari” mavzusida umummilliy dars mashg'uloti tashkil qilindi.
Darsda Yangi O'zbekistonimizda inson huquqlarini himoya qilishga qaratilayotgan islohotlar va ularning samarali natijalari, shuningdek, inson huquqlarini himoya qilish borasida dunyo tajribasi haqida batafsil ma'lumotlar berildi.
O‘zbekiston Respublikasida inson huquqlari sohasidagi Milliy ta’lim dasturining qabul qilinishi mamlakatimizda inson huquqlari sohasidagi ta’limni yanada rivojlantirishga, aholining inson huquqlari sohasidagi huquqiy savodxonligini oshirishga, shuningdek, davlat xizmatchilarining inson huquqlari va gender tenglik sohasidagi bilim va ko‘nikmalarini oshirishga qaratilgan. Barcha fuqarolarimiz tomonidan mamnuniyat bilan e’tirof etilayotgan demokratik islohotlarimiz tufayli fuqarolarimiz jamiyatning turli jabhalarida faol va  yakdil qadam tashlamoqda.

A NATIONAL LESSON “NEW UZBEKISTAN AND HUMAN RIGHTS” WAS ORGANIZED
Today, head of the Department of National Idea and Philosophy of the Urganch State Pedagogical Institute, Shahlo Samanova, organized a nationwide lesson on the topic "New Uzbekistan and human rights".
In the lesson, detailed information was given about the reforms aimed at protecting human rights in our New Uzbekistan and their effective results, as well as the world experience in protecting human rights.
The adoption of the National Education Program in the field of human rights in the Republic of Uzbekistan is aimed at the further development of education in the field of human rights in our country, increasing the legal literacy of the population in the field of human rights, as well as increasing the knowledge and skills of civil servants in the field of human rights and gender equality. Thanks to our democratic reforms, which are recognized with pleasure by all our citizens, our citizens are actively and unanimously taking steps in various aspects of society.