UrDPI O'QITUVCHISI TURKIYADA O'TKAZILGAN XALQARO KONFERENSIYANING "IMPACTFUL DIPLOMAT AWARD" SOVRINI SOHIBASI BO'LDI
UrDPI o'qituvchisi Turkiyada o'tkazilgan xalqaro konferensiyaning "Impactful diplomat award" sovrini sohibasi bo'ldi!
Turkiyada "Giyohvandlikka qarshi kurashish, inson huquqlari va jamoatchilikni himoya qilish" mavzusida 25 davlatdan 50 nafardan ortiq delegat ishtirokida xalqaro konferensiya bo'lib o'tdi.
Konferensiyada Urganch davlat pedagogika instituti Xorijiy filologiya kafedrasi o’qituvchisi Muazzamxon Yaxshibayeva ham o'z ma'ruzalari, maqolalari bilan O‘zbekiston delegatsiyasi a'zosi sifatida ishtirok etdi.
Xalqaro ekspertlar tomonidan Muazzamxon Yaxshibayeva alohida e'tirof qilinib, sertifikat va maxsus sovrin bilan taqdirlandi!

ПРЕПОДАВАТЕЛЬ УРГПИ СТАЛ ОБЛАДАТЕЛЕМ НАГРАДЫ «ВЛИЯТЕЛЬНЫЙ ДИПЛОМАТ» МЕЖДУНАРОДНОЙ КОНФЕРЕНЦИИ, ПРОХОДЯЩЕЙ В ТУРЦИИ
Преподаватель УрГПИ стал обладателем награды «Влиятельный дипломат» международной конференции, проходящей в Турции!
В Турции прошла международная конференция с участием более 50 делегатов из 25 стран на тему «Борьба с наркоманией, права человека и общественная защита».
Преподаватель кафедры иностранной филологии Ургенчского государственного педагогического института Муаззамхан Яхшибаева также приняла участие в конференции в составе делегации Узбекистана своими лекциями и статьями.
Муаззамхан Яхшибаева получила особое признание международных экспертов и была награждена сертификатом и специальным призом!