REKTORNING FAKULTETLAR KESIMIDA YOSHLAR BILAN UCHRASHUVLARI DAVOM ETMOQDA
Bugun ham Urganch davlat pedagogika instituti rektori talaba-yoshlar bilan uchrashdi. Bu safar Pedagogika fakulteti talabalari bilan.
Talaba-yoshlar bilan ochiq muloqot tarzida tashkil etilgan uchrashuv davomida rektor yaqinlashib kelayotgan Yangi yil bayrami bilan barcha yoshlarni tabrikladi. Shuningdek, yurtimizda ta'lim va tarbiyaga qaratilayotgan e'tibor va islohotlar hamda ushbu imkoniyatlardan unumli foydalangan holda yurtimiz koriga yaraydigan, o'z kasbining ustasi, yetuk mutaxassis bo'lib yetish lozimligini alohida ta'kidlab o'tdi.
Institutda yoshlar faolligi, tashabbuskorlik va kreativlikni oshirish, ezgu va aniq maqsad tomon kuchli bilim hamda g'ayrat bilan mehnat qilish, o'z ustida tinimsiz ishlash borasida rektor tomonidan motivatsion fikr-mulohazalar bildirildi. Shuningdek, talaba-yoshlar uchun qator badiiy, ilmiy, psixologik kitoblar tavsiya etildi.

MEETINGS OF THE RECTOR WITH YOUTH AT THE FACULTY SECTION CONTINUES
The rector of the Urgench State Pedagogical Institute met with students today. This time with students of the Faculty of Education.
During the meeting with students and youth, organized in the style of open communication, the rector congratulated all youth on the upcoming New Year holiday. He also emphasized the importance of reforms and attention to education in our country, the need to use these opportunities to become a master of his profession, a mature specialist.
The rector gave motivational comments about the activity of young people at the institute, increasing initiative and creativity, strong knowledge and hard work towards a noble and clear goal, and tireless work on oneself. A number of fiction, scientific and psychological books were also recommended to students.