URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI FILOLOGIYA VA TARIX FAKULTETI TALABASI SURAYYO SOBIROVA "ASSALOM, XORAZM" MUSIQIY DAM OLISH DASTURINING MEHMONI BO‘LDI VA JONLI EFIRDA O‘Z FIKR-MULOHAZALARI BILAN ISHTIROK ETDI
Urganch davlat pedagogika instituti Filologiya va tarix fakulteti talabasi Surayyo Sobirova "Assalom, Xorazm" musiqiy dam olish dasturining mehmoni bo‘ldi va jonli efirda o‘z fikr-mulohazalari bilan ishtirok etdi.
***Ma'lumot uchun, xabaringiz bor yaqinda "President Tech Award" tanlovining Respublika bosqichida Xorazm yoshlari jamoasi "Uz-trip" loyihasi bilan 3-o'rinni qo'lga kiritgan edilar hamda Surayyo Sobirova ham guruhning Reklama va servise bilan ishlash menegeri sifatida g'alabaga munosib hissasini qo'shgan edi. Shuningdek, O'zbekiston ichki va tashqi turizmini rivojlantirishga qaratilgan ushbu loyiha uchun $30 000 mablag' ajratilgan edi. Dasturda ana shular haqida batafsil ma'lumotlar beriladi.

СУРАЙО СОБИРОВА, СТУДЕНТ ФИЛОЛОГИИ И ИСТОРИИ УРГАНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА, БЫЛА ГОСТЬЮ МУЗЫКАЛЬНО-ОЗДОРОВИТЕЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ «АССАЛОМ, ХОРАЗМ» И ПРИНЯЛА УЧАСТИЕ В ПРЯМОМ ЭФИРЕ СО СВОИМ МНЕНИЕМ
Студентка филолого-исторического факультета Ургенчского государственного педагогического института Сурайё Собирова была гостем программы музыкального праздника «Здравствуй, Хорезм» и со своими комментариями приняла участие в прямом эфире.
***Для Вашего сведения доводим до Вашего сведения, что на республиканском этапе конкурса «Президентская техническая премия» молодежная сборная Хорезма с проектом «Уз-трип» заняла 3 место, а Сурайё Собирова является менеджером Рекламная и сервисная работа группы способствовала победе. Также на данный проект, направленный на развитие внутреннего и внешнего туризма Узбекистана, было выделено 30 тысяч долларов. Программа предоставляет подробную информацию об этом.