“Qadring baland bo‘lsin, ona tilim!”
Xalqimizning ko‘p asrlik madaniy, ilmiy-ma’rifiy va badiiy tafakkuri, intellektual salohiyatining yorqin va bebaho mahsuli bo‘lgan o‘zbek tili jahondagi boy va qadimiy tillardan biridir.
2023-yil 25-oktyabr sanasida “Ipoteka-bank” ATIB Bosh ofisi va filiallari xodimlari ishtirokida, zoom platformasi orqali O‘zbek tili bayrami kuni munosabati bilan “Qadring baland bo‘lsin, ona tilim!” shiori ostida ijodiy uchrashuv o‘tkazildi.
Ushbu tadbirga Urganch davlat pedagogika instituti, O‘zbek va rus tili adabiyoti kafedrasi mudiri, filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori Matquliyeva Marg‘uba Farxodovna taklif etildi. M.Matquliyeva tadbirda o‘z ma’ruzasi bilan ishtirok qildi.

«Возвышайся, мой родной язык!».
Узбекский язык является одним из богатейших и древних языков мира,  ярким и бесценным продуктом многовекового культурного, научного, образовательного и художественного мышления, интеллектуального потенциала нашего народа,
25 октября 2023 года с участием сотрудников Главного офиса и филиалов «Ипотека-банка» АТИБ через зум-платформу прошла творческая встреча по случаю Дня узбекского языка, под лозунгом «Возвышайся, мой родной язык!».
На это мероприятие была приглашена Маткулиева Маргуба Фарходовна, заведующая кафедрой узбекского и русского языка литературы. Доктор философских наук  М.Маткулиева выступила на мероприятии со своим докладом.