"Jadidlar: milliy o'zlik, istiqlol va davlatchilik g'oyalari" mavzusida davra suhbati tashkil qilindi.
Urganch davlat pedagogika instituti Filologiya va tarix fakulteti "O'zbek va rus tili adabiyoti" kafedrasi professor- o'qituvchilari Dilfuza Ruzmetova va Zulayxo Asqarovalar tomonidan Az-Zamaxshariy nomidagi viloyat kutubxonasi xodimlari hamkorligida O'zbekiston Respublijasi Milliy gvardiyasi Xorazm viloyati bo'yicha boshqarmasi ofitser va kursantlari ishtirokida "Jadidlar: milliy o'zlik, istiqlol va davlatchilik g'oyalari" mavzusida davra suhbati tashkil qilindi.
Davra suhbati davomida kursantlar Jadidlar hayoti va faoliyati yuzasidan o'zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.

Был организован круглый стол на тему «Новости: идеи национальной идентичности, независимости и государственности».
Преподаватели Дильфуза Рузметова и Зулайхо Аскарова, Ургенчского государственного педагогического института факультета филологии и истории кафедра «Узбекский и русский язык литература», в сотрудничестве с сотрудниками областной библиотекой имени Аз-Замахшари, офицером Хорезмского областного управления Национальной гвардии Республикой Узбекистан и курсантами был организован круглый стол на тему «Джадидлар: идеи национальной идентичности, независимости и государственности».
В ходе круглого стола курсанты получили ответы на интересующие их вопросы, касающиеся жизни и деятельности джадидов.