Respublika miqyosida “Ilmli ayol – jamiyat ko‘zgusi” mavzusida 11-fevral – “Ilm fan sohasidagi ayollar va qizlar xalqaro kuni”ga bag‘ishlab 12-fevraldan 18-fevralga qadar haftalik o‘tkazilmoqda
Shu munosabat bilan UrDPIning xorijlik mehmonlari Turkiyaning Ege universiteti professori Aylin Go'ztash va Ozarbayjon davlat milliy ilmlar akademiyasi dotsenti Ferahila Babayeva-Shukurovalar hamda institutimiz professor-o'qituvchilari Anorgul Atajonova, Marg'uba Matquliyeva, Nodira Yangibayevalar, shuningdek, bir qator olima ayollarimiz ham viloyatimizdagi ilmiy anjuman va seminarlarda muvaffaqiyatli ishtirok etmoqdalar.

February 11 - "International Day of Women and Girls in the Field of Science" is being held weekly from February 12 to February 18 on the theme of "Scientific woman - a mirror of society"
In this regard, the foreign guests of UrDPI are Aylin Goztash, professor of Ege University of Turkey and Ferahila Babayeva-Shukurova, associate professor of Azerbaijan State National Academy of Sciences, as well as professors and teachers of our institute, Anorgul Atajonova, Marguba Matquliyeva, Nodira Yangibayeva, as well as a number of our women scientists. they successfully participate in scientific conferences and seminars in our region.