XALQARO ETNOSPORT FEDERATSIYASI PREZIDENTI NAJMIDDIN BILOL ERDO'G'AN XORAZMDA YOSHLAR BILAN UCHRASHDI
Xalqaro etnosport federatsiyasi prezidenti Najmiddin Bilol Erdo'g'an Xorazmda yoshlar bilan uchrashdi
7-10-sentabr kunlari Xiva shahrida o'tkazilayotgan Etnosport xalqaro festivalida Urganch davlat pedagogika instituti, xususan, Pedagogika fakulteti "Maktabgacha ta'lim metodikasi" kafedrasi professor-o'qituvchilar va talabalari ham faol qatnashmoqdalar.
Dunyoning 63ta mamlakatidan 955 ta mehmonning tashrifi mazkur festivalning nihoyatda yuqori saviyada tashkil qilinganligini ko'rsatmoqda.
Xalqaro etnosport federatsiyasi prezidenti Bilol Erdo'g'an, O'zbekiston Respublikasi Yoshlar siyosati va sport vazirining birinchi o'rinbosari, Yoshlar ishlari agentligi direktori Alisher Sa'dullayev va bir qator hurmatli mehmonlar bilan ochiq muloqot yoshlarda katta taassurot qoldirdi.

ПРЕЗИДЕНТ МЕЖДУНАРОДНОЙ ФЕДЕРАЦИИ ЭТНОСПОРТА НАДЖМУДДИН БИЛАЛ ЭРДОГАН ВСТРЕТИЛСЯ С МОЛОДЕЖЬЮ ХОРЕЗМА
Президент Международной федерации этноспорта Наджмуддин Билал Эрдоган встретился с молодежью Хорезма
Профессора, преподаватели и студенты Ургенчского государственного педагогического института, в частности кафедры «Методика дошкольного образования» педагогического факультета, активно участвуют в международном фестивале «Этноспорт», который проходит в Хиве 7-10 сентября.
Визит 955 гостей из 63 стран мира показывает, что этот фестиваль организован на чрезвычайно высоком уровне.
Большое впечатление на молодежь произвело открытое общение с президентом Международной федерации этноспорта Билалом Эрдоганом, первым заместителем министра молодежной политики и спорта Республики Узбекистан, директором Агентства по делам молодежи Алишером Садуллаевым и рядом высоких гостей.