RESPUBLIKA ILMIY-AMALIY KONFERENSIYA
Urganch davlat pedagogika institutida “Globallashuv jarayonida talabalar sporti va jismoniy tarbiya ta'limining dolzarb muammolari va yechimlari” mavzusida Respublika ilmiy-amaliy anjumani boʻlib oʻtdi.
Anjumanni institut rektori, pedagogika fanlari doktori, dotsent Feruza Madraximova ochib berdi. Anjumanda I.A.Gertsen nomidagi RDPU Toshkent filiali “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi dotsenti, pedagogika fanlari nomzodi Timur Nabiyev, UrDU “Jismoniy madaniyat nazariyasi va metodikasi” kafedrasi professori, p.f.n. Ne’mat Roʻzmetov va boshqa olimlar oʻz ma'ruzalari bilan ishtirok etdilar.
Anjumanda Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universiteti, UrDU, Samarqand davlat universiteti, Qoʻqon davlat pedagogika instituti, Chirchiq  davlat pedagogika institutidan professor-oʻqituvchilar, doktorantlar, mustaqil izlanuvchilar oʻz maqolalari bilan ishtirok etdilar.

РЕСПУБЛИКАНСКАЯ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ
В Ургенчском государственном педагогическом институте прошла Республиканская научно-практическая конференция на тему «Актуальные проблемы и пути решения студенческого спорта и физического воспитания в условиях глобализации».
Конференцию открыла ректор института, доктор педагогических наук, доцент Феруза Мадрахимова. Тимур Набиев, доцент кафедры «Педагогики и психологии» Ташкентского филиала РДПУ имени И.А. Герцена, кандидат педагогических наук, профессор кафедры «Теория и методика физической культуры» УрГУ, к.п.н. С лекциями участвовали Неъмат Розметов и другие ученые.
В конференции со своими статьями приняли участие профессора и преподаватели, докторанты, независимые исследователи Национального университета Узбекистана имени Мирзо Улугбека, УрГУ, Самаркандского государственного университета, Кокандского государственного педагогического института, Чирчикского государственного педагогического института.