RESPUBLIKA ILMIY-AMALIY KONFERENSIYA
Urganch davlat pedagogika institutida “Globallashuv jarayonida talabalar sporti va jismoniy tarbiya ta'limining dolzarb muammolari va yechimlari” mavzusida Respublika ilmiy-amaliy anjumani boʻlib oʻtdi.
Anjumanni institut rektori, pedagogika fanlari doktori, dotsent Feruza Madraximova ochib berdi. Anjumanda I.A.Gertsen nomidagi RDPU Toshkent filiali “Pedagogika va psixologiya” kafedrasi dotsenti, pedagogika fanlari nomzodi Timur Nabiyev, UrDU “Jismoniy madaniyat nazariyasi va metodikasi” kafedrasi professori, p.f.n. Ne’mat Roʻzmetov va boshqa olimlar oʻz ma'ruzalari bilan ishtirok etdilar.
Anjumanda Mirzo Ulugʻbek nomidagi Oʻzbekiston Milliy universiteti, UrDU, Samarqand davlat universiteti, Qoʻqon davlat pedagogika instituti, Chirchiq  davlat pedagogika institutidan professor-oʻqituvchilar, doktorantlar, mustaqil izlanuvchilar oʻz maqolalari bilan ishtirok etdilar.

REPUBLICAN SCIENTIFIC AND PRACTICAL CONFERENCE
In Urganch State Pedagogical Institute, the Republican scientific-practical conference was held on the topic "Actual problems and solutions of student sports and physical education in the process of globalization."
The conference was opened by the rector of the institute, doctor of pedagogy, associate professor Feruza Madrakhimova. Timur Nabiyev, associate professor of "Pedagogy and Psychology" department of RDPU Tashkent branch named after I.A. Hertsen, candidate of pedagogic sciences, professor of "Physical culture theory and methodology" department of UrSU, Ph.D. Ne'mat Rozmetov and other scientists participated with their lectures.
Professors and teachers, doctoral students, independent researchers from the National University of Uzbekistan named after Mirzo Ulugbek, UrSU, Samarkand State University, Kokand State Pedagogical Institute, Chirchik State Pedagogical Institute participated in the conference with their articles.