NAVRO'ZING MUBORAK BO'LSIN, XALQIM!
18-mart kunining ikkinchi yarmida Urganch davlat pedagogika instituti bosh binosining hovlisida "Navroʻz sayli" bayram tantanalari bo'lib o'tdi.
Saylda milliy qoʻshiqlardan iborat konsert dasturi, milliy sport oʻyinlari, milliy taomlar hamda milliy qadriyat va urf-odatlarimizning namunalaridan koʻrgazmalar tashkil qilindi. Tadbirda respublikamizning 14 ta hududida an'ana va qadriyatlari namoyish etildi, jumladan, O'zbek va rus tili adabiyoti kafedrasi tomonidan Buxoro milliy urf-odatlari, an'analari namoyish qilindi. Bayramda  Turkiya va Ozarbayjon Respublikasidan mehmonlar ishtirok etdilar.

ДА ЗДРАВСТВУЕТ НАВРУЗ, НАРОД
Днем 18 марта во дворе главного корпуса Ургенчского государственного педагогического института прошли праздничные торжества «Навруз сайли».
В Сейле была организована концертная программа национальных песен, национальные спортивные игры, национальные блюда, выставки образцов наших национальных ценностей и традиций. На мероприятии кафедра  узбекского и русского языка литературы  продемонстрировала традиции и ценности Бухарской области, а  другими кафедрами были  представлены традиции и обычаи 14 регионов нашей республики. В торжестве приняли участие гости из Турции и Азербайджанской Республики.