NAVRO'ZING MUBORAK BO'LSIN, XALQIM!
18-mart kunining ikkinchi yarmida Urganch davlat pedagogika instituti bosh binosining hovlisida "Navroʻz sayli" bayram tantanalari bo'lib o'tdi.
Saylda milliy qoʻshiqlardan iborat konsert dasturi, milliy sport oʻyinlari, milliy taomlar hamda milliy qadriyat va urf-odatlarimizning namunalaridan koʻrgazmalar tashkil qilindi. Tadbirda respublikamizning 14 ta hududida an'ana va qadriyatlari namoyish etildi, jumladan, O'zbek va rus tili adabiyoti kafedrasi tomonidan Buxoro milliy urf-odatlari, an'analari namoyish qilindi. Bayramda  Turkiya va Ozarbayjon Respublikasidan mehmonlar ishtirok etdilar.

HAVE A BLESSED NAVRUZ, MY PEOPLE!
In the afternoon of March 18, "Navroz Sayli" holiday celebrations were held in the courtyard of the main building of the Urgench State Pedagogical Institute.
A concert program of national songs, national sports games, national dishes, and exhibitions of samples of our national values and traditions were organized in Sayle. At the event, traditions and values were demonstrated in 14 regions of our republic, including the national customs and traditions of Bukhara by the Department of Uzbek and Russian language literature. Guests from Turkey and the Republic of Azerbaijan took part in the celebration.