URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTINING BIR GURUH PROFESSOR-O'QITUVCHILARI ROSSIYA FEDERATSIYASI QOZON FEDERAL UNIVERSITETINING PSIXOLOGIYA VA TA'LIM INSTITUTIDA MALAKA OSHIRIB QAYTDILAR
Urganch davlat pedagogika institutining bir guruh professor-o'qituvchilari Rossiya Federatsiyasi Qozon federal universitetining Psixologiya va ta'lim institutida malaka oshirib qaytdilar
Ayni kunlarda institutning O'quv ishlari bo'yicha prorektori U.Sheripov, "Jismoniy madaniyat" kafedrasi mudiri O‘.Matnazarov, "Маktabgacha ta'lim metodikasi" kafedrasi o'qituvchisi D.Yakubova, "O'zbek va rus tili adabiyoti" kafedrasi o'qituvchisi G.Xalmatova, "Milliy g'oya va falsafa" kafedrasi o'qituvchisi A.Raximovlar Rossiyada xizmat safarida bo'ldilar.

РУППА ПРОФЕССОРОВ И ПРЕПОДАВАТЕЛЕЙ УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА ПРОХОДИТ СТАЖИРОВКУ В ИНСТИТУТЕ ПСИХОЛОГИИ И ОБРАЗОВАНИЯ КАЗАНСКОГО ФЕДЕРАЛЬНОГО УНИВЕРСИТЕТА РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ.
Группа профессоров и преподавателей Ургенчского государственного педагогического института проходит стажировку в Институте психологии и образования Казанского федерального университета Российской Федерации
В эти дни выступили проректор института по воспитательной работе У. Шерипов, заведующий кафедрой «Физическая культура» О. Матназаров, преподаватель кафедры «Методика дошкольного образования» Д. Якубова, «Литература узбекского и русского языков». Преподаватель кафедры Халматова Г., преподаватель кафедры «Национальная идея и философия» Рахимов А. находятся в командировке в России.