PROFESSIONAL TA'LIM MUASSASALARINI METODIK VA ILMIY JIHATDAN QO'LLAB-QUVVATLASH TO'G'RISIDAGI OLIY TA'LIM, FAN VA INNOVATSIYALAR VAZIRLIGINING 44-SONLI BUYRUG'IGA KO'RA BUGUNGI KUNDA RESPUBLIKAMIZDA BIR QATOR TIZIMLI ISHLAR AMALGA OSHIRILMOQDA
Professional ta'lim muassasalarini metodik va ilmiy jihatdan qo'llab-quvvatlash to'g'risidagi Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 44-sonli buyrug'iga ko'ra bugungi kunda respublikamizda bir qator tizimli ishlar amalga oshirilmoqda
Urganch davlat pedagogika instituti Pedagogika fakulteti "Maktabgacha ta’lim  metodikasi" kafedrasi o'qituvchisi  Diana Yakubova  Xonqa pedagogika kolleji o'qituvchilariga "Mahorat darsi" o'tdi.
"Mahorat darsi"da «M.Montessori- metodikasi» mavzusi “BBB” va “Klaster” metodlari, “Venn” diagrammasi, tarqatma materiallar hamda UrDPI talabalarining M.Montessori- metodikasi bo‘yicha tayyorlagan qo'l ishlari namunalari yordamida mavzu to‘liq ochib berildi, barchada yaxshi taassurotlar qoldi. Yangi pedagogik texnologiyalardan foydalangan holda pedagog kadrlar uchun o‘quv seminarlar, mahorat darslari, "Master klasslar" tashkil qilishni ko‘paytirish kabi bir qator masalalar yuzasidan fikr-mulohazalar bayon qilindi, savol-javoblar bo‘lib o‘tdi.

ACCORDING TO THE ORDER NO. 44 OF THE MINISTRY OF HIGHER EDUCATION, SCIENCE AND INNOVATION ON METHODICAL AND SCIENTIFIC SUPPORT OF PROFESSIONAL EDUCATIONAL INSTITUTIONS, A NUMBER OF SYSTEMATIC WORKS ARE BEING CARRIED OUT IN OUR REPUBLIC TODAY
According to the Order No. 44 of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation on methodical and scientific support of professional educational institutions, a number of systematic works are being carried out in our republic today
Urganch State Pedagogical Institute, Faculty of Pedagogy, teacher of the "Preschool Education Methodology" department, Diana Yakubova, gave a "Skills lesson" to the teachers of the Khanka Pedagogical College.
The subject of "M. Montessori-methodology" in "Mahorat Darsi" is covered with the help of "BBB" and "Cluster" methods, "Venn" diagram, handouts and examples of handicrafts prepared by UrDPI students according to M. Montessori-methodology. was revealed, everyone had good impressions. Opinions were expressed and questions were answered on a number of issues, such as increasing the organization of training seminars, master classes, and "Master classes" for pedagogic personnel using new pedagogical technologies.