Hamma xalqaro ilmiy-amaliy anjumanda!
Joriy yilning 13 noyabr kuni Urganch davlat pedagogika institutida “Globallashuv sharoitida pedagogika sohasidagi tadqiqotlar: muammolar va yechimlar” mavzuida xalqaro ilmiy-amaliy anjuman bo‘lib o‘tdi.
Konferensiyaning ochilishida viloyat hokimi o‘rinbosari San’at Salayev, institut rektori Feruza Madrahimova, Bartin universiteti rektori O‘rxon Uzunlar so‘zga chiqib, bir qator masalalar yuzasidan fikr-mulohazalarini bildirdilar. Konferensiyaning bugungi mavzusi - ta'lim, fan va innovatsiyalarni rivojlantirish, istiqboldagi rejalar.
Shundan so‘ng Rossiya Dog‘iston davlat pedagogika universitetining o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Ibragim Dibirov, Glazov nomidagi davlat muhandislik-pedagogika universitetining tarbiyaviy ishlar bo‘yicha prorektori so‘zga chiqdi. V.G. Korolenko Ekaterina Kalinina, Shensi Yuan Xehua Oddiy universiteti vakili. Xitoy oʻzining ilmiy maqola va maʼruzalari bilan ishtirok etdi.
Pedagogika fakulteti Pedagogika kafedrasi professor-o‘qituvchilari ham anjumanni tashkil etish va o‘tkazishda faol ishtirok etishdi.
Tez orada xalqaro ilmiy-amaliy konferentsiyamiz to'plami nashr etiladi, unda hamma ishtirokchilarning maqolalari va tezislarini elektron formatda o'qishi mumkin bo'ladi.

Everyone at the international scientific and practical conference!
On November 13, the Urgench State Pedagogical Institute hosted an international scientific and practical conference on the topic "Research in the field of pedagogy in the context of globalization: problems and solutions."
At the opening of the conference, Deputy Akim of the region Sanat Salayev, Rector of the Institute Feruza Madrahimova, Rector of the University of Bartin Orhan Uzunlar spoke and expressed their opinions on a number of issues, such as the relevance and importance of The topic of the conference today is the development of education, science and innovation, plans for the future.
After that, Vice-Rector for Academic Affairs of the Dagestan State Pedagogical University of Russia Ibrahim Dibirov, Vice-Rector for Educational Work of the Glazov State Engineering and Pedagogical University named after V.G. Korolenko Ekaterina Kalinina, a representative of the Shaanxi Pedagogical University Yuan Hehua spoke. China, participated with his scientific articles and lectures.
Faculty of Pedagogy The Department of Pedagogy professor - teachers also actively participated in organizing and holding the conference.
Very soon the collection of our international scientific and practical conference will be published, where everyone will be able to read the articles and abstracts of the participants in electronic format.