Hamma xalqaro ilmiy-amaliy anjumanda!
Joriy yilning 13 noyabr kuni Urganch davlat pedagogika institutida “Globallashuv sharoitida pedagogika sohasidagi tadqiqotlar: muammolar va yechimlar” mavzuida xalqaro ilmiy-amaliy anjuman bo‘lib o‘tdi.
Konferensiyaning ochilishida viloyat hokimi o‘rinbosari San’at Salayev, institut rektori Feruza Madrahimova, Bartin universiteti rektori O‘rxon Uzunlar so‘zga chiqib, bir qator masalalar yuzasidan fikr-mulohazalarini bildirdilar. Konferensiyaning bugungi mavzusi - ta'lim, fan va innovatsiyalarni rivojlantirish, istiqboldagi rejalar.
Shundan so‘ng Rossiya Dog‘iston davlat pedagogika universitetining o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Ibragim Dibirov, Glazov nomidagi davlat muhandislik-pedagogika universitetining tarbiyaviy ishlar bo‘yicha prorektori so‘zga chiqdi. V.G. Korolenko Ekaterina Kalinina, Shensi Yuan Xehua Oddiy universiteti vakili. Xitoy oʻzining ilmiy maqola va maʼruzalari bilan ishtirok etdi.
Pedagogika fakulteti Pedagogika kafedrasi professor-o‘qituvchilari ham anjumanni tashkil etish va o‘tkazishda faol ishtirok etishdi.
Tez orada xalqaro ilmiy-amaliy konferentsiyamiz to'plami nashr etiladi, unda hamma ishtirokchilarning maqolalari va tezislarini elektron formatda o'qishi mumkin bo'ladi.

Все на международной научно-практической конференции!
13 ноября в Ургенчском государственном педагогическом институте прошла международная научно-практическая конференция на тему «Исследования в области педагогики в условиях глобализации: проблемы и пути решения».
На открытии конференции выступили заместитель акима области Санъат Салаев, ректор института Феруза Мадрахимова, ректор Университета Бартин Орхан Узунлар выступили и высказали свое мнение по ряду вопросов, таких как актуальность и важность Тема конференции сегодня – развитие образования, науки и инноваций, планы на будущее.
После этого выступили проректор по учебной работе Дагестанского государственного педагогического университета России Ибрагим Дибиров, проректор по воспитательной работе Глазовского государственного инженерно-педагогического университета им. В.Г. Короленко Екатерина Калинина, представитель Шэньсийского педагогического университета Юань Хэхуа. Китай, участвовал со своими научными статьями и лекциями.
Факультет педагогики Кафедра педагогики профессор - учителя также активно приняла участие в организации и проведении конференции.
Совсем скоро будет опубликован сборник нашей международнрй научно-практической конференции , где все желающие смогут прочитать в электронном формате статьи и тезисы участников.