"Jaholatga qarshi - maʼrifat" mavzusida uchrashuv
2024-yil 21-dekabr sanasida oʻtkazilgan uchrashuvda Xorazm viloyati Din ishlari boʻyicha qoʻmitaning hududiy boshqarmasi bosh mutaxassisi M.Masharipova mehmon boʻldi hamda bugungi kunda yurtimizda  xotin-qizlarga qaratilayotgan eʼtibor va imkoniyatlar xususida toʻxtalib, mamlakatimizda olib borilayotgan har bir tashabbus aynan yoshlar va ularning kelajagi uchun ekanligini alohida eʼtirof etdi.
Shuningdek, Boshlangʻich taʼlim fakulteti talabalari ishtirokida oʻtkazilgan uchrashuv davomida institutning Xotin-qizlar masalalari boʻyicha rektor maslahatchisi S.Raximova va Boshlangʻich taʼlim fakulteti dekani D.Nafasov, Xotin-qizlar masalalari boʻyicha dekan maslahatchisi M.Allaberganovalar ham taʼlim va tarbiya, maʼrifat va jaholat xususida oʻz fikr-mulohazalarini bayon qildilar.

Встреча на тему «Просвещение против невежества»
На встрече, состоявшейся 21 декабря 2024 года, в качестве гостя присутствовала главный специалист областного отдела Хорезмского областного комитета по делам религий М. Машарипова, которая рассказала о внимании и возможностях, которые сегодня уделяют женщинам в нашей стране, и особо отметила, что каждая инициатива, предпринимаемая в нашей стране, направлена ​​на молодежь и ее будущее.
Также в ходе встречи с участием студентов факультета начального образования советник ректора института по вопросам женщин С.Рахимова, декан факультета начального образования Д.Нафасов и советник декана по вопросам женщин М.Аллаберганова также высказали свои мнения по вопросам образования и воспитания, просвещения и невежества.