"Jaholatga qarshi - maʼrifat" mavzusida uchrashuv
2024-yil 21-dekabr sanasida oʻtkazilgan uchrashuvda Xorazm viloyati Din ishlari boʻyicha qoʻmitaning hududiy boshqarmasi bosh mutaxassisi M.Masharipova mehmon boʻldi hamda bugungi kunda yurtimizda  xotin-qizlarga qaratilayotgan eʼtibor va imkoniyatlar xususida toʻxtalib, mamlakatimizda olib borilayotgan har bir tashabbus aynan yoshlar va ularning kelajagi uchun ekanligini alohida eʼtirof etdi.
Shuningdek, Boshlangʻich taʼlim fakulteti talabalari ishtirokida oʻtkazilgan uchrashuv davomida institutning Xotin-qizlar masalalari boʻyicha rektor maslahatchisi S.Raximova va Boshlangʻich taʼlim fakulteti dekani D.Nafasov, Xotin-qizlar masalalari boʻyicha dekan maslahatchisi M.Allaberganovalar ham taʼlim va tarbiya, maʼrifat va jaholat xususida oʻz fikr-mulohazalarini bayon qildilar.

Meeting on the topic "Enlightenment against ignorance"
At the meeting held on December 21, 2024, the chief specialist of the territorial department of the Khorezm regional Committee for Religious Affairs, M. Masharipova, was a guest and spoke about the attention and opportunities paid to women in our country today, and specifically recognized that every initiative taken in our country is for the youth and their future.
Also, during the meeting held with the participation of students of the Faculty of Primary Education, the institute's Rector's Advisor for Women's Affairs S. Rakhimova and the Dean of the Faculty of Primary Education D. Nafasov, and the Dean's Advisor for Women's Affairs M. Allaberganova also expressed their views on education and upbringing, enlightenment and ignorance.