UrDPIDA “BESH TASHABBUS OLIMPIADASI” VA “YANGI O‘ZBEKISTON OLIMPIA CHO‘QQILARI” SPORT MUSOBAQALARIGA START BERILDI
UrDPIda “Besh tashabbus olimpiadasi” va “Yangi O‘zbekiston olimpia cho‘qqilari” sport musobaqalariga start berildi
Bugun Urganch davlat pedagogika institutida Jismoniy madaniyat kafedrasi mudiri O‘ktam Matnazarov, institut Sport klubi raisi o‘rinbosari Sanjar Muratovlar ishtirokida “Besh tashabbus olimpiadasi” va “Yangi O‘zbekiston olimpia cho‘qqilari” sport musobaqalarining ochilish tadbiri o‘tkazildi.
Endilikda “Besh tashabbus olimpiadasi”ning mini futbol, voleybol, stritbol, stol tennisi, yengil atletika sport turlari bo‘yicha fakultet, institut, hudud va respublika bosqichlari o‘tkaziladi.
“Yangi O‘zbekiston olimpia cho‘qqilari”ning kuz mavsumi (mini futbol, voleybol, stol tennisi, yengil atletika) va bahorgi mavzum (basketbol, badmington, shaxmat, kurash, gandbol, regbi, suv polosi, chim ustida hokkey) musobaqalari o‘tkaziladi.

THE UrSPI HAS LAUNCHED THE "FIVE INITIATIVES OLYMPIAD" AND THE "OLYMPIC PEAKS OF NEW UZBEKISTAN" SPORTS COMPETITIONS.
At Urgench State Pedagogical Institute, the “Five Initiatives Olympiad” and “Olympic Peaks of New Uzbekistan” sports competitions have officially begun.
Today, the opening ceremony of the “Five Initiatives Olympiad” and “Olympic Peaks of New Uzbekistan” sports competitions was held at Urgench State Pedagogical Institute with the participation of Okhtam Matnazarov, Head of the Department of Physical Culture, and Sanjar Muratov, Deputy Head of the Institute’s Sports Club.
As part of the “Five Initiatives Olympiad,” competitions in mini-football, volleyball, streetball, table tennis, and athletics will be held at the faculty, institute, regional, and national levels.