UrDPIDA “BESH TASHABBUS OLIMPIADASI” VA “YANGI O‘ZBEKISTON OLIMPIA CHO‘QQILARI” SPORT MUSOBAQALARIGA START BERILDI
UrDPIda “Besh tashabbus olimpiadasi” va “Yangi O‘zbekiston olimpia cho‘qqilari” sport musobaqalariga start berildi
Bugun Urganch davlat pedagogika institutida Jismoniy madaniyat kafedrasi mudiri O‘ktam Matnazarov, institut Sport klubi raisi o‘rinbosari Sanjar Muratovlar ishtirokida “Besh tashabbus olimpiadasi” va “Yangi O‘zbekiston olimpia cho‘qqilari” sport musobaqalarining ochilish tadbiri o‘tkazildi.
Endilikda “Besh tashabbus olimpiadasi”ning mini futbol, voleybol, stritbol, stol tennisi, yengil atletika sport turlari bo‘yicha fakultet, institut, hudud va respublika bosqichlari o‘tkaziladi.
“Yangi O‘zbekiston olimpia cho‘qqilari”ning kuz mavsumi (mini futbol, voleybol, stol tennisi, yengil atletika) va bahorgi mavzum (basketbol, badmington, shaxmat, kurash, gandbol, regbi, suv polosi, chim ustida hokkey) musobaqalari o‘tkaziladi.

В УрГПУ ДАН СТАРТОВАЛИ СПОРТИВНЫЕ СОРЕВНОВАНИЯ «ОЛИМПИАДА ПЯТИ ИНИЦИАТИВ» И «ОЛИМПИЙСКИЕ ВЕРШИНЫ НОВОГО УЗБЕКИСТАНА».
В Ургенчском государственном педагогическом институте дан старт спортивным соревнованиям «Олимпиада Пяти Инициатив» и «Олимпийские Вершины Нового Узбекистана».
Сегодня в Ургенчском государственном педагогическом институте состоялась церемония открытия спортивных соревнований «Олимпиада Пяти Инициатив» и «Олимпийские Вершины Нового Узбекистана» с участием заведующего кафедрой физической культуры Октама Матназарова и заместителя председателя спортивного клуба института Санжара Муратова.
В рамках «Олимпиады Пяти Инициатив» будут проведены соревнования по мини-футболу, волейболу, стритболу, настольному теннису и лёгкой атлетике на уровне факультета, института, региона и республики.
Соревнования «Олимпийские Вершины Нового Узбекистана» будут проводиться в осеннем сезоне (мини-футбол, волейбол, настольный теннис, лёгкая атлетика) и весеннем сезоне (баскетбол, бадминтон, шахматы, кураш, гандбол, регби, водное поло, хоккей на траве).