UrDPI TALABASI PARA PAUERLIFTING BO‘YICHA JAHON CHEMPIONATIDA BITTA KUMUSH VA BITTA BRONZA MEDALINI QO‘LGA KIRITDI!
UrDPI talabasi Para Pauerlifting bo‘yicha Jahon chempionatida bitta kumush va bitta bronza medalini qo‘lga kiritdi!
Misrning Qohira shahrida o‘smirlar va yoshlar o‘rtasida Para Pauerlifting bo‘yicha Jahon chempionati bo‘lib o‘tdi. Ushbu nufuzli xalqaro musobaqada Xorazm viloyati sharafini himoya qilgan sportchilarimiz ajoyib natijalarga erishib, viloyatimiz sport salohiyatini yana bir bor namoyon etdilar. Sportchilarimiz Urganch vokzalida tantanali kutib olindi.
Mazkur chempionatda Urganch davlat pedagogika instituti Ijtimoiy va amaliy fanlar fakulteti Jismoniy madaniyat ta'lim yo‘nalishi talabasi Muhammad Ahmedov 1 ta kumush va 1 ta bronza medali sohibiga aylandi.
Musobaqa yakunlariga ko‘ra xorazmlik sportchilar 8 ta oltin va 5 ta kumush, 1 ta bronza medalini qo‘lga kiritdilar.
Yurtimiz faxri bo‘lgan talabamizni qo‘shaloq medallar samimiy muborakbod qilamiz hamda doimo omad va zafarlar yor bo‘lishini tilab qolamiz!

A STUDENT FROM UrSPI WON A SILVER AND A BRONZE MEDAL AT THE WORLD PARA POWERLIFTING CHAMPIONSHIP!
The World Para Powerlifting Championship among juniors and young people was held in Cairo, Egypt. Our athletes, who defended the honor of the Khorezm region at this prestigious international competition, achieved excellent results and once again demonstrated the sports potential of our region. Our athletes were solemnly welcomed at the Urgench train station.
Muhammad Ahmedov, a student of the Faculty of Social and Applied Sciences of the Urgench State Pedagogical Institute, Physical Culture and Education, won 1 silver and 1 bronze medal at this championship.
According to the results of the competition, athletes from Khorezm won 8 gold, 5 silver and 1 bronze medal.
We sincerely congratulate our student, who is the pride of our country, on his double medals and wish him continued success and victories!