INDONEZIYANING RIAU UNIVERSITETI DOKTORI ERNI M.HUM BILAN VEBINAR O‘TKAZILDI VA 2023-2024-O‘QUV YILINING SENTABR–DEKABR OYLARIDA DOKTORNING URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA TALABALARGA TA’LIM BERISHI YUZASIDAN KELISHIB OLINDI
Indoneziyaning Riau universiteti O‘qituvchilarni tayyorlash va ta’lim fakulteti o‘qituvchisi, “English Study Program” loyihasining lektori, 2011-2017-yillarda Malayziyaning Kebangsaan universiteti TESL (Teaching English as a second language) yo‘nalishi doktoranti doktor Erni M.Hum bilan Zoom platformasi orqali Urganch davlat pedagogika instituti Ilmiy tadqiqotlar, innovatsiyalar va ilmiy pedagogik kadrlar tayyorlash sektori bo‘limi boshlig‘i Egambergan Xudoynazarov hamda institut Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i Jaloladdin Sa’dullayev hamda Urganch davlat universiteti o‘qituvchisi Surayyo Atajanovalar o‘rtasida uchrashuv tashkil qilib, o‘zaro fikr almashildi.
Hamkorlikning yo‘nalishi hozirda, asosan, ingliz tilini o‘qitish bo‘yicha bo‘lib, keyinchalik tarmoqlarning yanada kengaytirilishi rejalashtirildi av bu borada mulohazalar o‘rtaga tashlandi.
2023-2024-o‘quv yilining sentabr–dekabr oylarida doktorning Urganch davlat pedagogika institutida talabalarga ta’lim berishi yuzasidan kelishib olindi hamda hamkorlikdagi istiqbolli loyihalar yuzasidan ham fikrlar bayon qilindi.
Uchrashuvda talabalar va o‘qituvchilar almashinuvi, o‘zaro hamkorlikda oliygohlarning ilmiy salohiyatlarini yanada oshirish, hamkorlikda ilmiy nashrlar tashkil qilish, maqolalar chop qilish kabi masalalar yuzasidan muzokaralar olib borildi.
Institutning bundan keyingi xalqaro hamkorliklari va istiqbolli loyihalariga muvaffaqiyat tilab qolamiz!!!
urspi.uz;INDONEZIYANING RIAU UNIVERSITETI DOKTORI ERNI M.HUM BILAN VEBINAR O‘TKAZILDI VA 2023-2024-O‘QUV YILINING SENTABR–DEKABR OYLARIDA DOKTORNING URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA TALABALARGA TA’LIM BERISHI YUZASIDAN KELISHIB OLINDI

ПРОШЕЛ ВЕБИНАР С ДОКТОРОМ ЭРНИ М. ХУМ ИЗ УНИВЕРСИТЕТА РИАУ В ИНДОНЕЗИИ И БЫЛО СОГЛАСОВАНО, ЧТО В СЕНТЯБРЕ-ДЕКАБРЕ 2023-2024 УЧЕБНОГО ГОДА ДОКТОР БУДЕТ ОБУЧАТЬ СТУДЕНТОВ УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА
Через платформу Zoom организовали встречу и обменялись идеями доктор Эрни М. Хум, лектор факультета подготовки и образования учителей Университета Риау в Индонезии, лектор проекта «Программа изучения английского языка», докторант TESL (преподавание английского как второго языка) в Университете Кебангсаан в Малайзии в 2011-2017 гг. с Эгамберганом Худойназаровым, заведующим сектором научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров Ургенчского государственного педагогического института, Джалоладдином Садуллаевым, заведующим отделом международных связей института, и Сурайё Атаджанова, преподавателем Ургенчского государственного педагогического института через платформу Zoom организовали встречу и обменялись идеями.
В настоящее время направление сотрудничества в основном направлено на обучение английскому языку, планируется дальнейшее расширение сетей и в связи с этим были высказаны соображения.
Было согласовано, что в сентябре-декабре 2023-2024 учебного года доктор будет обучать студентов в Ургенчском государственном педагогическом институте, а также были высказаны мнения относительно перспективных проектов сотрудничества.
В ходе встречи состоялись обсуждения таких вопросов, как обмен студентами и преподавателями, дальнейшее развитие научного потенциала вузов путем взаимного сотрудничества, организация научных публикаций в сотрудничестве, публикация статей.