UrDPI talabalari Regbi-7 bo‘yicha O‘zbekiston ayollar terma jamoasi tarkibida — Osiyo chempioni!
Maskat (Ummon davlati) shahrida kattalar jamoalari o‘rtasida Osiyo chempionati o‘tkazildi. Unda Urganch davlat pedagogika instituti Jismoniy madaniyat ta’lim yo‘nalishining 253-guruh talabalari — Yangiboyeva Feruza va Ro‘zmatova Gulruhlar O‘zbekiston ayollar terma jamoasi tarkibida yurtimiz sharafini munosib himoya qilishdi.
Mazkur chempionat XXXIV “Los Angeles–2028” yozgi Olimpiya o‘yinlari uchun reyting ochkolarini to‘plash maqsadida tashkil etilgan bo‘lib, terma jamoamiz ushbu yo‘lda muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi.
Sportchi talabalarmizni Osiyo chempionatidagi muvaffaqiyatlari bilan samimiy tabriklaymiz! Sizlar bilan faxrlanamiz!

СТУДЕНТКИ УрГПИ В СОСТАВЕ ЖЕНСКОЙ СБОРНОЙ УЗБЕКИСТАНА ПО РЕГБИ-7 — ЧЕМПИОНКИ АЗИИ!
В городе Маскат (Султанат Оман) состоялся чемпионат Азии среди взрослых команд. В составе женской сборной Узбекистана достойно выступили студентки Ургенчского государственного педагогического института направления «Физическая культура» группы №253 — Феруза Янгибоева и Гулрух Рузматова, с честью защищавшие честь нашей страны.
Данный чемпионат был организован с целью набора рейтинговых очков для XXXIV летних Олимпийских игр «Лос-Анджелес–2028». Наша сборная добилась важной победы на этом пути.
Искренне поздравляем наших спортсменок с успешным выступлением на чемпионате Азии! Мы гордимся вами!