18-NOYABR – O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI DAVLAT BAYROG‘I QABUL QILINGAN KUN!
Bugun sana munosabati bilan  Urganch davlat pedagogika instituti Ijtimoiy va amaliy fanlar  fakultetining tashabbusi bilan “Yurtim bayrog‘i” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi.
Tadbirni Ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha prorektor U.Xo'jamuratov ochib berib, Davlat bayrog‘imizning yaratilish tarixi, uning ranglari va ramzlarida mujassam ma’no-mazmun, shuningdek, bayroqning mustaqilligimiz timsoli sifatidagi o‘rni haqida gapirib o'tdi.
Tadbirga tashrif buyurgan Xorazm viloyati prokuraturasi xodimi L.Saparbayev davlat bayrog‘ining tarixiy ahamiyati, uning mustaqillik, erkinlik va tinchlik timsoli ekani hamda yoshlar ongida milliy g‘ururni shakllantirish borasida fikr-mulohazalarini bildirdi.
Tadbir davomida talabalar sahna ko'rinishilari, badiiy chiqishlari bilan bayramga o'zgacha ruh bahsh etdilar.

18 НОЯБРЯ – ДЕНЬ ПРИНЯТИЯ ГОСУДАРСТВЕННОГО ФЛАГА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН!
В честь этой даты по инициативе факультета социальных и прикладных наук Ургенчского государственного педагогического института был проведён духовно-просветительский мероприятие на тему «Флаг моей Родины».
Мероприятие открыл проректор по духовно-просветительской работе У. Ходжамуратов, рассказав о истории создания Государственного флага, о значениях его цветов и символов, а также о его роли как символа нашей независимости.
Сотрудник прокуратуры Хорезмской области Л. Сапарбаев, приглашённый на мероприятие, выразил свои мысли о историческом значении государственного флага, его символике независимости, свободы и мира, а также о формировании национальной гордости в сознании молодёжи.
В ходе мероприятия студенты придали празднику особую атмосферу своими сценическими выступлениями и художественными номерами.