BUGUN, 23-DEKABR KUNI URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI REKTORI FERUZA MADRAXIMOVA FILOLOGIYA FAKULTETI TALABALARI BILAN UCHRASHUV O‘TKAZDI.
Bugun, 23-dekabr kuni Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova Filologiya fakulteti talabalari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida talabalarga bo’lajak pedagoglar sifatida jamiyatimizda o’qituvchi qadri va nufuzining yuksalayotganligi hamda institutda yaratilgan sharoitlar haqida gapirib o’tildi. Rektor talabalarni faol bo‘lishga, ilmiy izlanishlarga, shuningdek, qishki ta’til davrida o’tkaziladigan onlayn tanlovlar va tadbirlarda talabalarni faollikka chaqirdi.
Muloqotda rektor qish oylarida talabalarning xavfsizligini ta’minlash, ta’til davrini mazmunli va xavfsiz o‘tkazish masalalariga alohida e’tibor qaratdi. Bunda talabalar turar joylari va ijara xonadonlarida istiqomat qilayotgan yoshlarning yashash sharoitlari, ta’tilga chiqish jarayonida o‘z uylariga xavfsiz yetib olish masalalari muhokama qilindi.

СЕГОДНЯ, 23 ДЕКАБРЯ, РЕКТОР УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА ФЕРУЗА МАДРАХИМОВА ПРОВЕЛА ВСТРЕЧУ СО СТУДЕНТАМИ ФИЛОЛОГИЧЕСКОГО ФАКУЛЬТЕТА.
Сегодня, 23 декабря, ректор Ургенчского государственного педагогического института Феруза Мадрахимова провела встречу со студентами филологического факультета.
В ходе встречи студентам было рассказано о повышении статуса и авторитета профессии учителя в обществе, а также о созданных в институте условиях для будущих педагогов. Ректор призвала студентов быть активными, заниматься научными исследованиями и участвовать в онлайн-конкурсах и мероприятиях, проводимых в период зимних каникул.
В ходе диалога ректор уделила особое внимание вопросам обеспечения безопасности студентов в зимний период, а также содержательного и безопасного проведения каникул. Были обсуждены условия проживания студентов в общежитиях и арендованных квартирах, а также вопросы безопасного возвращения студентов домой в период каникул.