Bugun, 30-yanvar kuni Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining 6-sonli majlisi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori, Kengash raisi Feruza Madraximova hamda Kengash a’zolari ishtirok etdilar.
Rektor tomonidan ilmiy daraja va ilmiy unvonlarga ega bo‘lgan professor-o‘qituvchilarga diplomlar topshirilgandan soʻng Kengash kun tartibidagi masalalar koʻrib chiqildi, axborot va hisobotlar tinglandi.
Shuningdek, institut professor-o‘qituvchilari tomonidan tayyorlangan qator darslik va o‘quv qo‘llanmalar Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Muvofiqlashtiruvchi Kengashga tavsiya etildi.

THE REGULAR MEETING OF THE COUNCIL OF URGENCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE WAS HELD.
Today, on January 30, the 6th meeting of the Council of Urganch State Pedagogical Institute took place. The meeting was attended by the Rector of the Institute, Chair of the Council Feruza Madraximova, and members of the Council.
After the Rector presented diplomas to faculty members holding academic degrees and titles, the items on the agenda were discussed, and information and reports were heard.
In addition, a number of textbooks and teaching manuals prepared by the Institute’s faculty were recommended to the Coordinating Council under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation.