Bugun, 30-yanvar kuni Urganch davlat pedagogika instituti Kengashining 6-sonli majlisi bo‘lib o‘tdi. Unda institut rektori, Kengash raisi Feruza Madraximova hamda Kengash a’zolari ishtirok etdilar.
Rektor tomonidan ilmiy daraja va ilmiy unvonlarga ega bo‘lgan professor-o‘qituvchilarga diplomlar topshirilgandan soʻng Kengash kun tartibidagi masalalar koʻrib chiqildi, axborot va hisobotlar tinglandi.
Shuningdek, institut professor-o‘qituvchilari tomonidan tayyorlangan qator darslik va o‘quv qo‘llanmalar Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Muvofiqlashtiruvchi Kengashga tavsiya etildi.

Состоялось очередное заседание Совета Ургенчского государственного педагогического института.
Сегодня, 30 января, состоялось 6-е заседание Совета Ургенчского государственного педагогического института. В нем приняли участие ректор института, председатель Совета Феруза Мадрахимова, а также члены Совета.
После вручения ректором дипломов профессорско-преподавательскому составу, имеющему ученые степени и ученые звания, были рассмотрены вопросы повестки дня, заслушаны информации и отчеты.
Также ряд учебников и учебных пособий, подготовленных профессорско-преподавателями института, был рекомендован Координационному совету при Министерстве высшего образования, науки и инноваций.