UrDPIDA ALISHER NAVOIY TAVALLUDINING 585 YILLIGI MUNOSABATI BILAN “BADIIYAT OSMONIDA PORLOQ YULDUZ” NOMLI TADBIR BO‘LIB O‘TDI
UrDPIda Alisher Navoiy tavalludining 585 yilligi munosabati bilan “Badiiyat osmonida porloq yulduz” nomli tadbir bo‘lib o‘tdi
Urganch davlat pedagogika institutida buyuk mutafakkir, so‘z san’ati sultoni Alisher Navoiy tavalludining 585 yilligi munosabati bilan “Badiiyat osmonida porloq yulduz” nomli ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirni Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova kirish so‘zi bilan ochib berib, o‘z nutqida Alisher Navoiy merosining milliy ma’naviyatimiz, ilm-fan va yoshlar tarbiyasidagi beqiyos ahamiyatiga alohida to‘xtalib o‘tdi.
Shuningdek, Xorazm viloyati hokimligi huzuridagi Fuqarolarni o‘zini o‘zi boshqarish organlari xodimlarini malakasini oshirish bo‘yicha O‘quv kursi direktori Ikrombek Matkarimov, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Umarbek Xo‘jamurodovlar ham so‘zga chiqib, ushbu qutlug‘ sana munosabati bilan barchani samimiy muborakbod qildilar.
Tadbir davomida buyuk ajdodimiz ijodini keng targ‘ib etishga qaratilgan “Navoiyga ehtirom” videoroliklar tanlovi g‘oliblari diplom hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi. Shuningdek, shoir so‘zi asosida ijro etilgan qo‘shiqlar, Alisher Navoiy asarlarida mujassam bo‘lgan insonparvarlik va ezgulik g‘oyalarini o‘zida aks ettirgan sahnaviy chiqishlar namoyish etildi.

AT UrSPI, AN EVENT TITLED “A BRIGHT STAR IN THE SKY OF LITERATURE” WAS HELD DEDICATED TO THE 585TH ANNIVERSARY OF THE BIRTH OF ALISHER NAVOI.
At UrSPI, a spiritual and educational event titled “A Bright Star in the Sky of Literature” was held to commemorate the 585th anniversary of the birth of Alisher Navoi.
In honor of the 585th anniversary of the great thinker and sultan of words, Alisher Navoi, a spiritual and educational event entitled “A Bright Star in the Sky of Literature” took place at UrSPI.
The event was opened with an introductory speech by the Rector of UrSPI, Feruza Madraximova. In her address, she emphasized the invaluable significance of Alisher Navoi’s legacy for national spirituality, science, and the upbringing of youth.
Ikrombek Matkarimov, Director of the Training Course for Advanced Training of Employees of Citizens’ Self-Government Bodies under the Khorezm Regional Hokimiyat, and Umarbek Kho‘jamurodov, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work, also delivered speeches, sincerely congratulating everyone on this significant occasion.
During the event, the winners of the “Respect for Navoi” video contest aimed at widely promoting the creative heritage of our great ancestor were awarded diplomas and commemorative gifts. Songs based on the poet’s verses and theatrical performances reflecting the ideas of humanism and kindness embodied in Alisher Navoi’s works were also presented.