UrDPIDA 4 YILLIK FAOLIYATI YAKUNLARI HAMDA 2026/2027-O‘QUV YILI QABUL JARAYONLARIGA BAG‘ISHLANGAN MATBUOT ANJUMANI BO‘LIB O‘TDI
UrDPIda 4 yillik faoliyati yakunlari hamda 2026/2027-o‘quv yili qabul jarayonlariga bag‘ishlangan MATBUOT ANJUMANI bo‘lib o‘tdi
Bugun, 24-iyun kuni Urganch davlat pedagogika institutida oliy ta’lim muassasasining 4 yillik faoliyati yakunlari hamda 2026/2027-o‘quv yili qabul jarayonlariga bag‘ishlangan matbuot anjumani tashkil etildi.
Matbuot anjumanida institut rektori v.b. Diyorjon Abdullayev, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Umarjon Xo‘jamuratov hamda 2026/2027-o‘quv yili Qabul komissiyasi Mas’ul kotibi San’at Xudayberganovlar ishtirok qilib, ommaviy axborot vositalari vakillari, jurnalist va blogerlar tomonidan berilgan savollarga batafsil javoblar berdilar.
2022-yil 21-iyun kuni Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning 289-sonli qarori bilan tashkil etilgan Urganch davlat pedagogika instituti o‘zining 4 yillik faoliyatini nishonlamoqda.
O‘tgan davr mobaynida institutda ilmiy, o‘quv, ma’naviy-ma’rifiy hamda moliya-xo‘jalik yo‘nalishlarida qator yirik loyihalar amalga oshirildi va bu jarayonlar izchil davom ettirilmoqda. Bugungi kunda UrDPIda 9 mingga yaqin talaba tahsil olmoqda.
🎤Matbuot anjumanida 40 dan ortiq ommaviy axborot vositalari vakillari, televideniye xodimlari, jurnalistlar hamda blogerlar ishtirok etdi.
Tadbir davomida institutning o‘tgan 4 yillik faoliyati sarhisob qilinib, erishilgan yutuqlar, istiqboldagi rejalar hamda 2026/2027-o‘quv yili uchun qabul jarayonlariga oid muhim ma’lumotlar jamoatchilik e’tiboriga havola etildi.

В УрГПИ состоялась ПРЕСС-КОНФЕРЕНЦИЯ, посвящённая итогам 4-летней деятельности и приёмной кампании на 2026/2027 учебный год
Сегодня, 24 июня, в Ургенчском государственном педагогическом институте (УрГПИ) состоялась пресс-конференция, посвящённая итогам четырёхлетней деятельности вуза и приёмной кампании на 2026/2027 учебный год.
В мероприятии приняли участие исполняющий обязанности ректора Диёржон Абдуллаев, первый проректор по делам молодёжи и духовно-просветительской работе Умаржон Хожамуратов, а также ответственный секретарь Приёмной комиссии на 2026/2027 учебный год Санъат Худайберганов. Они подробно ответили на вопросы представителей средств массовой информации, журналистов и блогеров.
УрГПИ, созданный 21 июня 2022 года Постановлением Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева №289, отмечает четыре года своей деятельности.
За прошедший период в институте реализован ряд крупных проектов в научной, образовательной, духовно-просветительской и финансово-хозяйственной сферах, и эта работа последовательно продолжается. Сегодня в УрГПИ обучаются около 9 тысяч студентов.
🎤 В пресс-конференции приняли участие более 40 представителей средств массовой информации, сотрудников телевидения, журналистов и блогеров.
В ходе мероприятия были подведены итоги четырёхлетней деятельности института, представлены достигнутые успехи, перспективные планы развития, а также доведена до общественности важная информация о приёмной кампании на 2026/2027 учебный год.