UrDPIDA 4 YILLIK FAOLIYATI YAKUNLARI HAMDA 2026/2027-O‘QUV YILI QABUL JARAYONLARIGA BAG‘ISHLANGAN MATBUOT ANJUMANI BO‘LIB O‘TDI
UrDPIda 4 yillik faoliyati yakunlari hamda 2026/2027-o‘quv yili qabul jarayonlariga bag‘ishlangan MATBUOT ANJUMANI bo‘lib o‘tdi
Bugun, 24-iyun kuni Urganch davlat pedagogika institutida oliy ta’lim muassasasining 4 yillik faoliyati yakunlari hamda 2026/2027-o‘quv yili qabul jarayonlariga bag‘ishlangan matbuot anjumani tashkil etildi.
Matbuot anjumanida institut rektori v.b. Diyorjon Abdullayev, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Umarjon Xo‘jamuratov hamda 2026/2027-o‘quv yili Qabul komissiyasi Mas’ul kotibi San’at Xudayberganovlar ishtirok qilib, ommaviy axborot vositalari vakillari, jurnalist va blogerlar tomonidan berilgan savollarga batafsil javoblar berdilar.
2022-yil 21-iyun kuni Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning 289-sonli qarori bilan tashkil etilgan Urganch davlat pedagogika instituti o‘zining 4 yillik faoliyatini nishonlamoqda.
O‘tgan davr mobaynida institutda ilmiy, o‘quv, ma’naviy-ma’rifiy hamda moliya-xo‘jalik yo‘nalishlarida qator yirik loyihalar amalga oshirildi va bu jarayonlar izchil davom ettirilmoqda. Bugungi kunda UrDPIda 9 mingga yaqin talaba tahsil olmoqda.
🎤Matbuot anjumanida 40 dan ortiq ommaviy axborot vositalari vakillari, televideniye xodimlari, jurnalistlar hamda blogerlar ishtirok etdi.
Tadbir davomida institutning o‘tgan 4 yillik faoliyati sarhisob qilinib, erishilgan yutuqlar, istiqboldagi rejalar hamda 2026/2027-o‘quv yili uchun qabul jarayonlariga oid muhim ma’lumotlar jamoatchilik e’tiboriga havola etildi.

A PRESS CONFERENCE Dedicated to the Results of 4 Years of Activity and the 2026/2027 Academic Year Admission Campaign Was Held at UrSPI
Today, on June 24, a press conference dedicated to the results of the four-year activity of Urganch State Pedagogical Institute (UrSPI) and the admission campaign for the 2026/2027 academic year was held at the institute.
The event was attended by Acting Rector Diyorjon Abdullayev, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work Umarjon Khojamuratov, and the Executive Secretary of the 2026/2027 Admission Committee San’at Khudayberganov. They provided detailed answers to questions raised by representatives of mass media, journalists, and bloggers.
UrSPI, established on June 21, 2022, by Presidential Resolution No. 289 of the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, is celebrating the fourth anniversary of its establishment.
Over the past four years, the institute has implemented a number of major projects in the fields of education, research, spiritual and educational development, as well as finance and administration, and these efforts continue consistently. Today, nearly 9,000 students are studying at UrSPI.
🎤 More than 40 representatives of mass media organizations, television professionals, journalists, and bloggers participated in the press conference.
During the event, the institute’s achievements over the past four years were reviewed, future plans were presented, and important information regarding the admission process for the 2026/2027 academic year was shared with the public.