URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI BIRINCHI PROREKTORI TALABA-YOSHLAR BILAN OCHIQ MULOQOT O‘TKAZDI
Bugun, 25-iyun kuni Urganch davlat pedagogika institutining “Karyera markazi”da institut birinchi prorektori Umarjon Xoʻjamuratov ishtirokida talaba-yoshlar bilan ochiq va samimiy muloqot tashkil etildi.
Uchrashuv davomida talaba-yoshlarning bandligini ta’minlash, ularning kasbiy ko‘nikmalarini rivojlantirish hamda tashabbus va g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash orqali ularni mehnat bozoriga munosib tayyorlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, muloqot jarayonida talabalar o‘z taklif va mulohazalarini bildirib, o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob oldilar.

The First Vice-Rector of Urgench State Pedagogical Institute Held an Open Dialogue with Students
Today, June 25, an open and sincere dialogue with students was held at the Career Center of Urgench State Pedagogical Institute with the participation of the Institute’s First Vice-Rector, Umarjon Khojamuratov.
During the meeting, special attention was given to ensuring student employment, enhancing their professional skills, and supporting their initiatives and ideas in order to prepare them for successful integration into the labor market.
In addition, students shared their suggestions and opinions during the dialogue and received comprehensive answers to the questions of interest to them.