“YAGONA VATAN, YAGONA XALQ BO‘LIB, YANGI HAYOT VA KELAJAK YARATAMIZ!” — UrDPIDA IJOD VA ILM BAYRAMI!
“Yagona Vatan, yagona xalq bo‘lib, yangi hayot va kelajak yaratamiz!” — UrDPIda ijod va ilm bayrami!
Urganch davlat pedagogika institutida O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan “35 yillikka – 35 kitob taqdimoti” shiori ostida kitobxonlik bayrami tadbirlari, shuningdek, mustaqillik darslari, elimiz ardog‘idagi ijodkorlar bilan uchrashuvlar bo‘lib o‘tmoqda.
Bugun ham Oʻzbekiston yozuvchilar uyushmasi viloyat boʻlimi rahbari Gavhar Ibodullayeva ishtirokida o‘zbek she’riyatining yirik vakillaridan biri — shoir Eshqobil Shukurning “Megapolisdan Himolay choʻqqisigacha” kitobining taqdimoti hamda elimiz ardogʻidagi ijodkorlar ishtirokida mustaqllik darslari o‘tkazildi.
Tadbirni institut rektori v.b., professor Diyorjon Abdullayev ochib berib, ilm va ijod yo‘li, kitobxonlikning yoshlar ma’naviy kamolotidagi o‘rni haqida o‘z fikr-mulohazalarini bildirdi.
Uchrashuv davomida mustaqillik va bizga berilayotgan keng imkoniyatlar, ulardan unumli foydalanish, tarix va bugun haqida mulohaza yuritilib, ijodkorning sara asarlaridan namunalar o‘qildi hamda uning hayot va ijod yo‘li, ijodiy izlanishlari hamda hayotiy saboqlari haqida fikrlar almashildi.

“ЕДИНАЯ РОДИНА, ЕДИНЫЙ НАРОД — СОЗДАЁМ НОВУЮ ЖИЗНЬ И БУДУЩЕЕ!” — В УрГПИ ПРАЗДНИК ТВОРЧЕСТВА И НАУКИ!
«ЕДИНАЯ РОДИНА, ЕДИНЫЙ НАРОД — СОЗДАЁМ НОВУЮ ЖИЗНЬ И БУДУЩЕЕ!» — В УрГПИ ПРАЗДНИК ТВОРЧЕСТВА И НАУКИ!
В Урганчском государственном педагогическом институте в связи с 35-летием государственной независимости Республики Узбекистан под девизом «К 35-летию — 35 книг» проходят праздничные мероприятия, посвящённые чтению, уроки независимости, а также встречи с известными и любимыми народом представителями литературы и искусства.
Сегодня с участием руководителя областного отделения Союза писателей Узбекистана Гавхар Ибодуллаевой состоялась презентация книги одного из ярких представителей узбекской поэзии — поэта Эшкобила Шукура «От мегаполиса до вершин Гималаев», а также были проведены уроки независимости с участием любимых народом деятелей культуры и творчества.
Мероприятие открыл и. о. ректора института, профессор Диёджон Абдуллаев, который поделился своими мнениями о пути науки и творчества, а также о важной роли чтения в духовном и интеллектуальном развитии молодёжи.
В ходе встречи были обсуждены значение независимости, широкие возможности, предоставленные молодёжи, и вопросы их эффективного использования, история и современность. Участники также прочитали отрывки из лучших произведений автора и обменялись мнениями о его жизненном и творческом пути, творческих поисках и жизненных уроках.